• Обновено
HBY Род 1.500 x 2.067 x 0.122 9250 Disogrin Тампон Печат - HBY Серија

HBY Род 1.500 x 2.067 x 0.122 9250 Disogrin Тампон Печат - HBY Серија

Оценката:
DEN 3350.16

Тековен
Во магацинот.

замена на дел тип : Род Тампон Печат.постојана температура опсег : -22 да +230°F / -30 на +110°C. бунари со дијаметар : 1.5 во.максимална вратило површината на ветер : 1.5 ft/сек.надворешен дијаметар : 2.067 во.Опис : HBY Род Тампон Печат е најновиот во запечатување технологија за високи перформанси цилиндри.На HBY е специјално дизајниран за да служи како печат во запечатување систем.Супериорен абразија и отпорност на абење на DISOGRIN 9250 осигурува подолго оперативни живот од другите urethanes.Дизајниран со back-up прстен, HBY е конструиран за да го издржат повисоки оперативни притисоци (шила до 8,000 psi) и температури од други пломби.Динамички запечатување усна е нож-намалување за најдобри запечатување ефикасност.Ниска компресија сет на DISOGRIN 9250 значи циклус по тешки циклус, HBY ќе продолжи да се печат против истекување.Не лепливоста ефектот на лизгање на површина, дури и по подолг застој.Патентираната статични усна дизајн, ги ублажува на било каков притисок start-up што може да се појават помеѓу HBYand на средно печат (e.г.D-300).На HBY е најсигурен на вашиот запечатување систем за максималниот животен век.Достапни во голем број на стандардни големини, инчен и метрички, до 10" (250mm) дијаметар.Спецификација : замена на дел тип : Род Бафер Sealcontinuous температура опсег : -22 да +230°F / -30 на +110°Cshaft дијаметар : 1.5 inmaximum вратило површината на ветер : 1.5 ft/secoutside дијаметар : 2.067 inpressure толеранција : 8000 psi max.ширина : 0.122 insynonym : Freudenberg-NOK Хидраулични Цилиндри Packinglip материјал : 92 АУ 9250series : HBYconstruction опис : Полиуретан Род Sealmanufacturer каталог број : 560501213000 A.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.