• Обновено
Gowe Дигитални Krebs Stormer Viscometer Вискозност Метар Опсег: 40~141 KU Резолуција:0.1 Kreb Единица Точност: +-2% FS

Gowe Дигитални Krebs Stormer Viscometer Вискозност Метар Опсег: 40~141 KU Резолуција:0.1 Kreb Единица Точност:

Оценката:
DEN 13560.00

Тековен
Во магацинот.

Дигитални Krebs Stormer Viscometer Вискозност Метар Опсег : 40~141 KU Резолуција : 0.1 Kreb единица Точност : +-2%FS.Карактеристики : Прикажува во Krebs Единици, Грама или Спокојство,покажуваат собна температура.Константна брзина на мотор обезбедува точност и повторливост, Брзо ослободување чак овозможува брза чистење и changeover на гребло, Multipoint калибрација низ вртежен момент опсег за оптимални точноста, Со софтвер за да се поврзете со КОМПЈУТЕР, за печатење на мерни податоци, Само-систем за заштита на внатрешноста, во Согласност со релевантните стандарди, во Согласност со прецизна спецификација на ASTM D562 и D1131,ASTM 856. Главниот Технички Параметри : Опсег : 40~141 Krebs единици; Резолуција : 0.1 Kreb единица; Точност : +-2% за целосна скала.Повторливост : +-1% на целосен обем; температурата на работа : 15~35 OC; Моторни брзина : 200 р.стр.м. +-1%; Примерок контејнер : 500m L (стандард); Димензии : 200mm X200mm X500mm; Тежина : околу 10 Kg; потрошувачка на Енергија : 30 watts (макс); Електрични набавка : 200/250 V или 100/120 VAC.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.