• Обновено
JJC Камера Eyecup Окуларот пронаоѓачот на изглед за Sony О7 III О7 II О7 A7R IV A7R III A7S II A7S A99 II A9 A58 Камера, Меки Силиконски Око Првенство Замена на Sony ФДУ-EP18 (2 Парчиња)

JJC Камера Eyecup Окуларот пронаоѓачот на изглед за Sony О7 III О7 II О7 A7R IV A7R III A7S II A7S A99 II A9

Оценката:
DEN 191.76

Тековен
Во магацинот.

Го заменува Sony ФДУ-EP18 окуларот за Sony A7, О7 II, О7 III, A7 R, A7 R II, A7 R III, A7 R IV, A7 S, A7 S II, A9, A99 II и A58 камера. *Пакетот вклучува 2 парчиња око првенство замена.Го заштитува вашиот пронаоѓачот на изглед од нечистотија, влага, прашина, и го блокираат несаканите светлина за време на употреба.Ефикасно да ги задржи вашите визирот безбедни од влијанието и гребнатини.На трајни силиконска гума дизајн е удобно и има силна абразија-отпор.Тоа месеци лесно и безбедно да се пронаоѓачот на изглед се прави одлични резервни или замена на објектот.На JJC Визирот Око Првенство Комплет заменува Sony ФДУ-EP18 посветен на Sony A7, О7 II, О7 III, A7 R, A7 R II, A7 R III, A7 R IV, A7 S, A7 S II, A9, A99 II и A58 камера.Окуларот помага да го заштитите вашиот пронаоѓачот на изглед од прашина, влага, и гребнатини.Таа се протега од пронаоѓачот на изглед, блокирање скитници светлина и обезбедување на појасна слика.На eyecup се направени од мека на допир материјал за удобно снимање.Компатибилност : Sony A7, О7 II, О7 III, A7 R, A7 R II, A7 R III, A7 R IV, A7 S, A7 S II, A9, A99 II и A58 Спецификација : Материјал : ABS & Силикони Големина на : 1.8*1.0*0.3 инчи Нето Тежина : 0.18 унца Бруто Тежина : 0.2 унца Она што ќе добиете : Оригинални Замена Окуларот x2 Забелешка : 1. Ве молиме проверете внимателно компатибилен камера листата пред купување. 2. Камерата е исклучена.

Параметри на производот

Material:
ABS & Silicone
Size:
1.8*1.0*0.3 inches
Net Weight:
0.18 ounce
Gross Weight:
0.2 ounce
What you get :
Original Replacement Eyepiece x2 :
Note :
1. Please check carefully the compatible camera list before purchasing. :
2. The camera is excluded. :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.