• Обновено
VILTROX DC-90HD 8.9 инчен Камера за Видео Мониторинг Full HD 1920x1200 IPS LCD Областа Monitor Display 4K HDMI AV Влез за Canon Nikon, Sony dslr фото Видео Камера, Батерија со Полнење Кабел(Вклучени)

VILTROX DC-90HD 8.9 инчен Камера за Видео Мониторинг Full HD 1920x1200 IPS LCD Областа Monitor Display 4K HDMI

Оценката:
DEN 4223.52

Тековен
Во магацинот.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. . 8.9 инчен full HD камера следи со 1920*1200 висока резолуција, тесни пиксел густина и висока осветленост, произведува одличен квалитет на сликата и одличен визуелно искуство за фотографот професионални потреби.Карактеристики камера како надворешен екран, вклучувајќи Боја Температура Поставувања, Лажни-боја, Ѕирка Фокус Помогне, Хистограм, Монохроматски, Зумирање Пиксели, Безбедно Рамки, Слика Флип, Проверете Област, Пиксел да Пиксели итн.Ова поле камера монитор има HDMI влез/излез, AV влез, џек за слушалки и USB ажурирање на порта; совршен како поле за надворешни екранот за да се пренесе во реално време 4 K видео сигнал од Mirrorless камерата/дигитален видео камера/ дигитален видео камера.Напојува од AC полнач или Батерија.Само NP-F550 батеријата и батеријата полнење кабел е вклучен.Преку стандардна ладно чевли адаптер, нека ви ја прилагодите неколку насоки за ова се следи и да се поврзете со dslr фото, Видео Камери, Апарати, итн.Широк поглед агол IPS LCD панел за одлична за во живо-приказ на работа.Отстранлив sunshade може да се избегне силна светлина во подобро гледање ефект кога се следи работи и заштита на екранот во патувањето.Главни Карактеристики : Фокус им Помогне на Лажни Боја Хистограм Монохроматски Слика Флип: Поддршка Флип Хоризонтална/Флип Вертикална Зум (Авто,2x,3x,4x,5x) Безбедна Област, Свитлива заштитна сонцето сенка CE, EMC, FCC, Ro HS сертификација одобрени.Спецификација DC-90 HD монитор Резолуција : 1920x1200 Осветленост : 350nit Текст џек : HDMI, AV сигнал за влез Излез џек : HDMI сигнал на излез.За надградба за софтверот : USB надградба на пристаништето Aspect ratio : Автоматски/4 : 3/14 : 9/16 : 10/16 : 9/1.85 : 1/2.35 : 1/Целосна Аудио : Звучници, слушалки порта 3.5 Безбедна Област : 80%, 85%, 90%, 93%, 96% Маркер Тип : 4 : 3/2.35 : 1/1.85 : 1 Димензија : 225 x 155.5 x21.5 mm Тежина : 820g адаптер Компатибилност : ДК 8 V-18 V Батеријата Напон : DC 7.4 V Капацитет : 2200m Ah Батеријата Компатибилност : NP-F550 /F570 /F750 /F770 /F960 /F970 Она што е во Кутијата : Viltrox DC-90 HD следи x1 F550 Батеријата x1 полнење на Батеријата Кабел x1 Sunshade x1 Тип А-тип C HDMI кабел x1 Micro HDMI кабел x1 Топла чевли планината x1 Крпа Торба x1.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.