• Обновено
Двојно Близнак AC Батерија Полнач Sony NPF330 NP-F530 NP-F550 NP-F570 NP-F770 NP-F970 НСД-PD100AP НСД-PD150 НСД-PD150P НСД-PD170 НСД-PD170P НСД-PD190P HVR-M10P HVR-M10U

Двојно Близнак AC Батерија Полнач Sony NPF330 NP-F530 NP-F550 NP-F570 NP-F770 NP-F970 НСД-PD100AP НСД-PD150

Оценката:
DEN 335.76

Тековен
Во магацинот.

TDual батерија полнач за Sony NP-F970 батеријата 100% Компатибилен Со Оригиналниот објект, Ефикасни, Еколошки, Енергија-заштеда.Пријави во една или две батерии истовремено.(Батерии Не се вклучени) Пренослив и заменливи батеријата панели. (Забелешка, другите панели треба да се купи повеќе.).Тежина : 250g; Боја : Црна, полнење 2x батерии еден time Compatible со SONY NPF330 NP-F530 NP-F550 NP-F570 NP-F770 NP-F970 НСД-PD100 AP НСД-PD150 НСД-PD150 P НСД-PD170 НСД-PD170 P НСД-PD190 P HVR-M10 P HVR-M10 U видео камера батеријата.LED покажува состојбата на полнење за секој батеријата.Брзо полнење со напредни постојан струја контрола го спречува батеријата од преполнувањето, краток спој, и електронски шок.Карактеристики на производот : High-end dual channel дигитални патување полнач, може да се полни во исто време на полнење на еден или два од иста напон на батеријата.Производи со користење на две паралелни кола соодветно за две различни типови на батерии (батерија, отценети напон е иста 7.2 V/7.4 V), две паралелни кола, исто така може да го користите и за различни спецификации да биде наполнета батерија, само треба да се опремени со различни спецификации на адаптер картичка седиште, споделување на полнење база може да биде за плуралитет на батеријата ротација полнење, во голема мера се олесни на корисниците, повеќе од целосна имплементација на.Автоматско отсечени по полнењето. 100% компатибилен со вистински и ОЕМ батерии.Погоден за батерија тип : NPF330 NP-F530 NP-F550 NP-F570 NP-F770 NP-F970 Применливи модели : Sony НСД-PD100 AP НСД-PD150 НСД-PD150 P НСД-PD170 НСД-PD170 P НСД-PD190 P HVR-M10 P HVR-M10 UCharger производ параметри : AC влезен напон : 50/60 Hz 100m A MAX 100 V-240 VDC излез тековната : 4.2 V +/-0.05 v DC, 600m A+/-50m Aor; 8.4 v+/-0.05 v DC, 600m A+/-50m ACharging напон : 8.4 V-8.55 VCharging струја : 600m A + 50m A*2 Instructions:1 новите акумулатори користење 2-3 пати пред да можат да се постигнат најдобри резултати.2 за чување на повеќе од една недела на акумулатори, некои од моќ ќе биде автоматски се изгубени, па треба да се полни пред да се користат.3 за да се постигне најдобар ефект на полнење, ве молиме да се стави го полначот во внатрешна средина од употребата на циркулацијата на воздух.4 за да го користите полначот во температурата опсег од 0 до 35;5 правилно инсталирање на батеријата, обратете внимание на локацијата на батеријата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.