• Обновено
0.3-4mm Flex Вратило адаптер Прилог, Флексибилни Вежба Продолжување Кабел Чак за Компатибилен Ротари Мелница Алатка со Клуч (Гума флексибилни вратило, 0.3-4mm, Сребро)

0.3-4mm Flex Вратило адаптер Прилог, Флексибилни Вежба Продолжување Кабел Чак за Компатибилен Ротари Мелница

Оценката:
DEN 599.76

Тековен
Во магацинот.

0.3-4mm Флексибилни Чак, Внатрешниот кабел за флексибилни вратило мотори.Ергономски пенкало дизајн со мазна метална површина го прави лесен, удобен резба, пескарење и полирање, го користите за подолг живот.Оваа flex окно е совршен додаток за вашиот Ротари Алатка.Брзо поврзување - лесно придава на вашиот Dremel ротари алатка.Ако сте DIY-er, hobbyist или занает работник да се претвори вашиот ротари алатка во мелница со оваа флексибилна вратило прилог.Ротари алатки се неверојатно разновиден и овој додаток ви дава дури и повеќе функции.Плус, flex на гума не се лизга вратило ви овозможува да се земе навистина контрола над работата во рака.Предната дршка на флексибилни окно е направен од алуминиум.Вратило конекторот треба да се поврзете со електрична мелница.(Ова мека вратило не мора машината, ве молиме изберете друга машина).Нема потреба да одговараат на спецификациите на електрична мелница интерфејс.Додека вашата електрична мелница или електрични вежба може да биде стегната, флексибилни окно може да бидат поврзани.Инсталацијата е лесен и едноставен, само треба конектор рачка биде стегната на електрична мелница.Лесно се инсталира чекор - unscrew Јака Прстен, aloosen collet орев, вметнете вратило во collet, затегнете collet орев, и завртка flexshaft на ротари алатка.Широко Апликација : Flex Окно е погодна за фино резба, прашина отстранување, фино полирање, пескарење.Тоа може да се користи со полирање колекции, вежба битови, жица четки, countersinks, размавта тркала, монтирани камења и мелење тркала.Одговара за Foredom Мотори CC, СР, СРМ, СРБ,TX, TXM, TXB, LX, LM, LXB исто така Grobet, Pro Flex флексибилни вратило мотори.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.