• Обновено
Компјутер Camera,USB Автофокус 1080P Веб Камери за Компјутери wth 360-Степен Ротација,Лаптоп, Камера Камера Веб-Камера со Микрофон за КОМПЈУТЕР, Лаптоп, Десктоп Видео Повик з?

Компјутер Camera,USB Автофокус 1080P Веб Камери за Компјутери wth 360-Степен Ротација,Лаптоп, Камера Камера

Оценката:
DEN 960.00

Тековен
Во магацинот.

【РОТИРАЧКА БАЗА ДИЗАЈН】360-степен ротирачки навој база и прилагодлив за монтажа клип направи тоа бриз да се обезбеди камерата на компјутерски монитори, лаптопи, и tripods.Вграден-во автофокус технологија за да се направи вашите слики остане razor-остар, дури и најпознатите детални шминка вежби изгледаат јасни и јасно, совршен за прилагодување на фокусот на камерата автоматски врз основа на неговата позиција, покажуваат твоите најдобри страна на секој видео повик со 90-степен поле на гледање. 【АВТОФОКУС ТЕХНОЛОГИЈА】Изградена-во автофокус технологија за да се направи вашите слики остане razor-остар, дури и најпознатите детални шминка вежби изгледаат јасни и јасно, совршен за прилагодување на фокусот на камерата автоматски врз основа на неговата позиција, покажуваат твоите најдобри страна на секој видео повик со 90-степен поле на гледање. 【Веб-КАМЕРА СО МИКРОФОН】 Одлична за webinars, видео конференции, live streaming итн.Вграден-во Бучава-поништување на микрофон намалува амбиенталниот шум да се подобри квалитетот на звукот на вашиот видео.Дури и во бучна околина, можете да го фати на звуци сакате.Одлично за Зум / Facetime / Видео Повик / OBS / Грч / Facebook/ You Tube/ Xbox еден/ Конференција / Игри на среќа / Стриминг / Снимање / Онлајн Училиште. 【USB КАМЕРА PLUG AND PLAY】 Работи со USB, БЕЗ дополнителни драјвери потребни.Подготвен да се користи за помалку од 1 мин со кој било компатибилен уред.Удобен количка за дизајн ви овозможува лесно да го однесе насекаде, и го USB кабелот е доволно долго за секоја задача.Зголемената клип може да бидат флексибилно поставени на било која десктоп / monitor/ лаптоп / Chromebook / PC / smart TV / tripod. 【100% ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА】ви Благодариме за изборот на нас.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние мора да се обидуваме се потрудиме да ви помогне.Користење на надворешни акустична дигитални микрофон, јасно може да се слушне вашиот глас во 10 метри, ова значи дека вие не треба да биде блиску до уште бакнеж вашата камера. 300,000 пиксели, обезбеди разговор и видео непречено Карактеристики : Висок квалитет со исклучителен изглед.Висока дефиниција со 300,000 пиксели и вистински слики во боја.До & долу 60°степени rotatable, Производ 360 ° ротирачки главата ,може да се прилагоди на агол, како ви се допаѓа.Увезени оптичка леќа, висока прецизност и не искривени слики.Автоматскиот фокус, не треба да се прилагоди на леќите.Дизајниран за двете лаптоп и десктоп.Компатибилен со USB2.0. Автоматски баланс на белата боја, авто боја корекција.Поддршка на Windows 2000 / XP / win7 / win8 /win10/ Vista 32bit.Поддршка на различни видео состанок на софтвер, односно, Netmeeting и работи одлично со MSN, Yahoo и Skype итн.Спецификации : Item боја : Црна, DSP чип : Driverless Image sensor : CMOS Леќа : Супериорен квалитет стаклена леќа со Висока дефиниција : 300,000 пиксели Динамичен резолуција : 640 * 480 Рамка цена : 30fps Линија должина : 140cm Производи во главата : 4.6 cm*3.1 m*3.2 m Пакет големина : 6.5 * 8.5 *10.5 cm Пакет Листа : 1 * веб Камера.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.