• Обновено
Посебни бричење пенкало, мултифункционални гравирање пенкало со пинцети и со нож, од не ' рѓосувачки челик брада веѓа дизајн тример косата алатка

Посебни бричење пенкало, мултифункционални гравирање пенкало со пинцети и со нож, од не ' рѓосувачки челик

Оценката:
DEN 830.40

Тековен
Во магацинот.

Четка за бричење може да се користи за преглед и веѓа стил, што го прави фризура на повеќе различни, можете да sculpt како ви се допаѓа.Анти-пропадна рачка, безбеден и лесен за користење, опремени со 10 ножеви, може да се користи за долго време.Мулти-цел жилет, со цел да се engrave различни модели за да се создаде уникатни фризури, а исто така може да се користи за фризерски, веѓата или брадата кроење.Се применува за возрасни, млади, деца, стари лица, бебиња и сл., секоја коса или должината, без разлика дали се користат во професионални салон или дома.Answer : ___________________________ Note : ножот е за еднократна употреба, сечилото е многу остро, и големината е многу мал, ве молиме да се држат подалеку од деца и домашни МИЛЕНИЧИЊА.Ве молиме исчистете ја со хартија за крпи и сува крпа, а потоа да ја сместите во запечатен и суво место.Опис : 1. Направени од високо-квалитетни материјали, лесни и издржливи. 2. Специјално користи за веѓа преглед и фризура дизајн. 3. Компактен и лесен дизајн го прави лесен за употреба и носат. 4. Тоа ќе го направи фризура повеќе различни, можете да sculpt по волја.Предности : гравирање пенкало е ножот тип.Резба пенкало е принципот на жилет.Како бричење, пред употреба, подмачкување со топла крпа или малку средство за смекнување на косата.Бричењето е подобро.Аголот на употреба е многу важно.Ако ја прими стоката, најдобро е да се практикуваат со двете раце пред ставајќи ги на вашиот шеф.Забелешка : На аголот на употреба на гравирање пенкало е многу важно! 45 степени агол вертикален резба ефект е подобро!Како да го користите : Отстранување на ножот се Користи ножици или со помош на пинцета да се подели на сечилото во половина Вметнување на сечилото на крајот во пен На другиот крај на вметната сечилото е U-облик.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.