• Обновено
753 PCI-E Стој, PCIE Столб 1x да 16x Графички Продолжување со 6pin Напојување Линија за GPU Рударство Електричен Столб Адаптер Картичка

753 PCI-E Стој, PCIE Столб 1x да 16x Графички Продолжување со 6pin Напојување Линија за GPU Рударство Електричен

Оценката:
DEN 1152.00

Тековен
Во магацинот.

Адаптер картичка има 6 PIN големи интерфејс за подобрување на снабдувањето со електрична енергија, така што напојување на графичка картичка е независен на матичната плоча.Кабелот за напојување донесува чиста бакарна жица и дебела жица за да се избегне жица гори во текот на рударство.Отворот е опремен со фиксна тока, што е полесно да се отстрани и да се поправи графичка картичка, и графичка картичка ќе не падне надвор од слотот.PCI‑E 1x да 16x електричен столб адаптер картичка со мулти‑слој заштитените жица ќе не ослаби сигнал во рок од 3 метри.Доаѓа со USB кабел за податоци,користете 0.6 m USB 3.0 кабел како продолжување кабел, со висок квалитет и брзо расте.Функција : 1. Адаптер картичка има 6 PIN големи интерфејс за подобрување на снабдувањето со електрична енергија, така што напојување на графичка картичка е независен од матичната плоча 2. Кабелот за напојување донесува чиста бакарна жица и дебела жица за да се избегне жица гори во текот на рударството 3. Отворот е опремен со фиксна тока, што е полесно да се отстрани и да се поправи графичка картичка, и графичка картичка ќе не падне надвор од слотот 4. PCI‑E 1x да 16x електричен столб адаптер картичка со мулти‑слој заштитените жица ќе не ослаби сигнал во рок од 3 метри. 5. Доаѓа со USB кабел за податоци,користете 0.6 m USB 3.0 кабел како продолжување кабел, со висок квалитет и брза брзина Спецификација : Предмет Тип : PCIE Столб USB Кабел Должина : Околу. 60cm / 23.6 во Целта : се Користи за да се прошири на графичка картичка интерфејс, најчесто се користат за да се прошири на мулти-графичка картичка од рударската машина Пакет Листа : 1 x 1 X Интерфејс Одбор 1 x 16 X Големи Одбор 1 x 6pin Напојување Линија 1 x USB3.0 Линија.

Параметри на производот

Item Type:
PCIE Riser
USB Cable Length:
Approx. 60cm / 23.6in
Purpose:
Used to extend the graphics card interface, mostly used to extend the multi-graphics card of the mining machine
Package List:
1 x 1X Interface Board :
1 x 16X Large Board :
1 x 6pin Power Supply Line :
1 x USB3.0 Line :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.