• Обновено
TOMLOV Дигитални Двоглед Телескоп и Микроскоп за Деца со 2-Инчен LCD Екран, Преносни Деца Телескоп со Tripod и SD Картичката, HD Сензор, Фото/Видео Микроскоп за Деца 8-12, Рачни, ?

TOMLOV Дигитални Двоглед Телескоп и Микроскоп за Деца со 2-Инчен LCD Екран, Преносни Деца Телескоп со Tripod

Оценката:
DEN 1199.76

Тековен
Во магацинот.

【2-Во-1 Разноврсна Двоглед】 телескоп и микроскоп се совршено комбинирани во двоглед .Со притискање и држење на "М" копчето, што ќе ви овозможи лесно да се префрлате помеѓу микроскоп и телескоп режими. (На левата страна е телескоп и на десната страна е микроскоп). 【2-Инчен LCD Екран】 Изградена-во 16 LED светла со 2-инчен LCD екран, што може да се набљудуваат во било светло на животната средина.Дизајнот на екранот совршено се избегнува притисок на децата очите предизвикани од традиционалните микроскопа и телескопи, правејќи истражување полесно. 【Надмина Вашите Очекувања】 Повеќе од еден двоглед, исто така е добро позициониран за да снимате видеа и снимајте фотографии со вклучени 32 GB Micro-SD картичка(зачувај 2000+ слики) каде myriads на моменти може да бидат зачувани. 【Доволно Множители】 Зголемување : Вграден-во 2inch екран 50 X, 30inch компјутер со целосен екран 300 X; Telephoto зголемување : Вграден-во 2inch екран 38 X, 30inch компјутер со целосен екран 220 X. 【Се поврземе со КОМПЈУТЕР】 Поддршка за да се поврзете на компјутер за пренос на податоци и се поголеми и појасни слики.Windows 10 систем може да ја користите камерата, кој доаѓа со системот за приказ на слики; Windows 7/8/10 (софтвер amcap); Mac OS (софтвер, веб Камера и Монитор).Две-во-едно двоглед x1. Полнење преку USB кабел x1. 32 GB SD картичка x1. Преносни lanyard x1. Преносни tripod x1. Прирачник за корисникот x1. Видео резолуција : Full HD 1080 P 1920 X1080 30 рамки; HD 720 P 1280x720 30 рамки;.Зголемување : Вграден-во 2inch екран : 50 X; 30inch компјутер со целосен екран : 300 X.Telephoto зголемување : Вграден-во 2inch екран : 38 X; 30inch компјутер со целосен екран : 220 X.Фото резолуција : 10 M/8 M/5 M/3М/2М/1 M.Фото формат : JPG.Фокус опсег : микроскоп леќа : минимум фокус спектар 0.1 cm; телескоп леќа : минимум фокус спектар 3cm.Меморија : Микро SD мемориска картичка, максимална поддршка 32 G.PC поддршка : Windows 7/8/10 (софтвер amcap); 10 Windows систем може да ја користите камерата, кој доаѓа со системот за приказ на слики; Mac OS (софтвер, веб Камера и Монитор);.Напојување : USB 5 V DC.Извор на светлина : две леќи секој со 8 прилагодливи LED светла.Резолуција на екранот : 320*240. Големина на екранот : 2 инчи.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.