• Обновено
Водоотпорен Ултразвучно Модул JSN-SR04T Вода Доказ Интегрирано Мерење на Растојание Трансдуцерот Сензор за Arduino DIY

Водоотпорен Ултразвучно Модул JSN-SR04T Вода Доказ Интегрирано Мерење на Растојание Трансдуцерот Сензор за

Оценката:
DEN 2176.80

Тековен
Во магацинот.

Водоотпорен Ултразвучно Модул JSN-SR04 T Вода Доказ Интегрирано Мерење на Растојание Трансдуцерот Сензор за Arduino diy.Производ перформанси параметри и карактеристики : 1, користејќи индустриски дизајн, до 8 Meter Далечинско мерење опсег, слепи zone20cm Висока стабилност и чувствителност.Интегрирани затворени водоотпорен лента сонда за влажно и груби мерење наврати, со повеќе режими за да одговараат на различни прилики. 2, ултра ниска моќност consumption20u A ниска потрошувачка на Струја, пошироката оперативни voltage3.0-5.5 VCompatible со повеќе средина, празна батерија за напојување е најдобар избор 3, на различни начини и моќ избор, погоден за различни прилики на тестирање, како и за изведување настава експерименти. 4, производот се користи водоотпорен ултразвучно сонда за да се спречи истрагата слабост предизвикана од вода и прашина 5, модул има различни режим на избор, може да бидете известени до продавница по филмот е изменета, исто така можете да ги менувате 6,Посебни модули може да се прилагоди, втората е опсадата лав Ако имате било какви прашања, можете да комуницирате со нас во секое време да се осигура дека вашиот проект експерименти оди глатко. 7,Може да се прилагоди на сонда дивергенција агол.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.