• Обновено
Континентална 1001WH 10-Галон Huskee LLDPE Отпад Receptacle, Круг, Бела

Континентална 1001WH 10-Галон Huskee LLDPE Отпад Receptacle, Круг, Бела

Оценката:
DEN 803.76

Тековен
Во магацинот.

Круг корпата за ѓубре за отстранување на отпадот.LLDPE тело за поголема отпорност на учениците, пукнатини, punctures, и оштетување од УВ зраци од LDPE.Обликувани рачки е предвидено да им се помогне со кревање, и да им овозможи на гнездење повеќе ѓубре лименки за складирање без притискање.Лесна дизајн ја зголемува трајност и го олеснува процесот на чистење.Ги исполнува NSF/ANSI 21-2012 за термопластични одбие контејнери.Континентална Huskee отпад receptacle е тркалезна, NSF/ANSI-одобрени, LLDPE корпата за ѓубре со пластични рачки кои им помагаат со кревање и дозволува вгнездување на повеќе кутиите на двата краја за складирање без притискање, валани венчиња за дополнителна сила, и лесна дизајн.LLDPE (линеарни ниска густина полиетилен) се противи chipping, напукнување, denting, warping, и УВ штета подобро од LDPE (ниска густина полиетилен).Садот е компатибилен со Huskee круг отпад капаци (се продава одделно), кои се држат во место да содржи мириси и остатоци во рамките на и може да се задржи штетници надвор.Тоа е пластовидно со капак и nestable без капак за складирање и нејзината лесна дизајн ја зголемува трајност и го олеснува процесот на чистење.На отпад receptacle е погоден за употреба во храна за ракување, рециклираат колекција, и во болница, biohazard, и комерцијални одбие апликации, меѓу другите.Ова ѓубре може да ги исполнува Националните Санитарни Фондацијата Меѓународни/Американскиот Национален Институт за Стандарди (NSF/ANSI) 21-2012 за термопластични одбие контејнери.Ѓубре лименки се користи за отстранување на отпадот и привремено складирање на ѓубрето.Тие се обично направени од пластика или метал, а понекогаш имаат врвот или на капакот да содржи мириси и отпад.Одредени ѓубре лименки се исполнат Професионална Безбедност и Здравје Администрација (OSHA) барања за депонирање на медицински отпад или Националните Санитарни Фондацијата/Американскиот Национален Институт за Стандарди (NSF/ANSI) услови за ракување со храна и обработка.Другите се вклучи заклучување за да спречите неовластен пристап, заштита на доверливи материјали, и во согласност со Здравствено Осигурување за Преносливост и Одговорност Акт (HIPAA) барања.Отпад кутии, исто така може да биде колор-кодирани да се овозможи поделба на рециклираат отпад, како што шишиња, лименки, хартија, и општи одбие.Пепел/ѓубре лименки обично вклучуваат пепел лента на врвот за цигара располагање.Ѓубре лименки се користат во речиси сите комерцијални и индустриски средини.Континентална произведува пластични и метални производи, како што се тоалетот материјали, кофи, да одбие контејнери, коли, а и активирањето на распрскувачи за janitorial и храна услужни индустрии.Компанијата е со седиште во Bridgeton, MO.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.