• Обновено
Capacitor Комплет, Metalized Mylar Полиестер Филм Capacitor Избрани Асортиман Кутија Комплет Наместен 100V - Преку Дупка Кондензатори, Опсег 0.22 НУ - 470NF, Пакување од 660 Ltvystore

Capacitor Комплет, Metalized Mylar Полиестер Филм Capacitor Избрани Асортиман Кутија Комплет Наместен 100V

Оценката:
DEN 381.36

Тековен
Во магацинот.

Избрани Capacitor Широко се Користи во ВАШИНГТОН и Пулсирачки Кола на Радио, ТВ Сетовите, компатибилен за Arduino,Наставата и на Разни Електронска Опрема.Ltvystore 660 КОМПЈУТЕРИ 24 Вредност 100 V 0.22 НУ - 470 NF Спектар Mylar Полиестер Филм Capacitor Избрани Асортиман Кутија Колекции во Собата, Преку Дупка Полиестер Кондензатори Толеранција 5% за Радио/ ТВ/ DC / Различни Електронска Опрема и Др Јасна вредност печатење на секоја capacitor тело Dielectric Материјал : Полиестер Оперативни Температура : -40 ~ +85 степен целзиусови степени Монтажа Тип : Преку Дупка за Прекинување : PC Иглички широко се користи во ВАШИНГТОН и пулсирачки кола на радио, ТВ приемници и разни електронска опрема.Толеранција : ¢±5% Напон Рејтинг - DC : 100 V Capacitance Вредност Детали : 0.22 nf-30pcs;0.33 nf-30pcs0.47nf-30pcs0.56nf-30pcs0.68nf-30pcs1nf-30pcs2.2nf-30pcs3nf-30pcs3.3nf-30pcs3.9nf-30pcs4.7nf-30pcs6.8nf-30pcs10nf-30pcs15nf30pcs22nf-30pcs33nf-30pcs39nf-30pcs47nf-30pcs68nf-30pcs82nf-30pcs100nf-30pcs150nf-30pcs220nf30pcs470nf-30pcs.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.