• Обновено
Fasgear Thunderbolt 3 Кабел 4.9 фт, 40Gbps/ 100W (5A) Полнење/ 5K@60Hz USB-C Најлон Плетенка јаже Компатибилен за Mac Книги,iPad Про,Пиксели,eGPU,Надворешни SSD,Moniter,Докинг Станица,Центар (Бела)

Fasgear Thunderbolt 3 Кабел 4.9 фт, 40Gbps/ 100W (5A) Полнење/ 5K@60Hz USB-C Најлон Плетенка јаже Компатибилен

Оценката:
DEN 887.76

Тековен
Во магацинот.

【40 Gbps Брзината на Трансфер на】Поддржува пренос на податоци до неверојатни брзина од 40 Gbps помеѓу два Thunderbolt уреди.Можете да префрлувате вашите омилени филмови, музика, и целиот ТВ емисии во секунди. 【ЗАБЕЛЕШКА】На брзината на пренос на податоци сепак ќе зависи од она што порта ќе се користи со. 【100 W (5 A 20 V) Брзо Полнење】Со E-маркер чип внатре, Fasgear thunderbolt 3 кабелот поддржува до 100 W излезна моќност полнење, 8x побрзо отколку со стандарден USB-C кабли.Безбеден и Удобен за брзо полнење на бизнис патување / надворешна кога се користи со компатибилен апарат. 【5 K@60 Hz UHD Видео】во Зависност од домаќин, поддршка Двојна 4 K @ 60 Hz Набљудувачите на Една 5 K @ 60 Hz резолуцијата за видео.Еден кабел приклучните решение за да се поврзете на Thunderbolt 3 Приклучете потоа се вози 2 прикажува во исто време.Daisy синџир до 6 thunderbolt 3 уреди вклучувајќи ги и приклучни станици, хард дискови, надворешни графички картички, и прикажува. 【Ултра Издржливост и Здрав】Fasgear Thunderbolt 3 кабел обезбедуваат супериорен конекции.Со метал конектори, најлон плетенка јакна во бела и сива двојна боја и висок квалитет на коаксијален жици, тоа е повеќе издржливи, флексибилни и цврсти.Погодно да го носат надвор работа (полнење моќ или податоци sync) дневно. 【Широко Компатибилност】Овој Кабел е thunderbolt 3 , USB 3.1,Генералот 1,Генералот 2 & Display Port Alt Режим компатибилни.Компатибилен за Mac book Pro, i Mac, Alienware, Samsung Галакси S8, Галакси S8 + , на Google Пиксели, Chrome Book, Nintendo Прекинувач, LG, Google Nexus 6 P, Nexus 5 X.ZTE Axon 7, Lumia 950, Dell XPS, Макро cer, HP, Lenovo, итн., како и приклучни станици, хард дискови, периферни уреди и e GPU итн.Во согласност со КК 3.0 и други не USB-во согласност технологии.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.