• Обновено
4 ПАРЧИЊА за Шиење Напрсток, Бакар Прст Заштитник Напрсток Прилагодливи Fingertip Напрсток со цијан-Метал Quilting Напрсток Прст Заштитник Бакар Напрсток Шиење Guard Прст Shield

4 ПАРЧИЊА за Шиење Напрсток, Бакар Прст Заштитник Напрсток Прилагодливи Fingertip Напрсток со цијан-Метал Quilting

Оценката:
DEN 914.40

Тековен
Во магацинот.

-Fingertip shield заштитник е многу погодна за шиење, шиење, везови, итн.Машина за шиење и добра алатка за мајките можат да ги заштити прстите, особено оние со долги нокти. -На dimple модел може да се спречи игла од лизгање. -Fingertip shield заштитник може да се примени сила за да навлезат во облека. -Отворен врвот на прстот заштитник е дизајниран за да се спречи потење. -На прилагодливи напрсток одговара на вашите прсти удобно.Description These шиење напрсток е почетник стартер алатка, која е голема за да се заштити вашиот прст од зло кога иглата е во текот на текстил и кожа.Иглата напрсток заштитник е изработени од месинг, силни и издржливи.Прст заштитник не е лесно да ' рѓа или пауза, и лесно да се користи за долго време.Прст заштитник е за секој напрсток, се прилагодува , лесно да се носат на повеќето прсти.Features Sewing напрсток со цијан-Боја : Златна.-Материјал : Месинг.-Големина : 0.6x1inch;0.7x0.9inch.-Шиење напрсток ќе бидат заштитени вашиот прст додека плетење и шиење-На quilting напрсток се изработени од месинг, кои се трајни и здрав, не отпадот вашето време-Прст заштитник не е лесно да ' рѓа и да се прекине, а тоа е долготраен и лесен за употреба-големината на некои прилагодливи fingertip shield може да се прилагоди, што е за вашиот прст удобно-флексибилни fingertip напрсток е добро за рачно шиење, везана, needlepoint, плетење и embroidery Package including4*Шиење Thimbles.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.