• Обновено
Bicaquu долготрајна Влажност Метри, со Време Часовник за Аларм Затворен Дигитални Температура, Електронски Термометар, за Дома Отворено

Bicaquu долготрајна Влажност Метри, со Време Часовник за Аларм Затворен Дигитални Температура, Електронски

Оценката:
DEN 782.40

Тековен
Во магацинот.

Со функција на часовникот на екранот, датум екран, внатрешна температура на екранот, надворешна температура на екранот и внатрешна влажност на екранот.Поддршка за внатрешна надворешна температура максимум и минимум на мемориската функција, и истовремено прикажување на снимените време.Поддршка за / switch display и ниво на удобност се прикаже, да знаете температурата и влажноста на воздухот во секое време, повеќе лесен за употреба.Висока прецизност и висока стабилност со ±2 температура мерење на точност ±4% влажност на мерење прецизност.Термометар hygrometer поплочува максималната вредност секој ден во 8 : 00 часот и поплочува минималната вредност секој ден во 8 : 00pm.Висока прецизност и висока стабилност со ±2 температура мерење на точност ±4% влажност на мерење прецизност.Поддршка за внатрешна надворешна температура максимум и минимум на мемориската функција, и истовремено прикажување на снимените време.Термометар hygrometer поплочува максималната вредност секој ден во 8 : 00 часот и поплочува минималната вредност секој ден во 8 : 00pm.Со функција на часовникот на екранот, датум екран, внатрешна температура на екранот, надворешна температура на екранот и внатрешна влажност на екранот.Поддршка за / switch display и ниво на удобност се прикаже, да знаете температурата и влажноста на воздухот во секое време, повеќе лесен за употреба.Поддршка за надворешна висока температура и ниска температура аларм функција со мерен опсег од -50 до +90 (-58 да 194).Тоа покажува насмевка израз кога внатрешна температура е помеѓу 18 до 25 (64 77) и затворен влажноста на воздухот е 40%RH до 65%RH, и тоа покажува тажен израз во други движи.Тоа може да се широко се користи за мерење на температура и влажност на бебе соба, дневна соба, канцеларија, работилница, лабараторија, училиште, трговски центар, магацин, градинка, болница, фабрика, хотелски, стаклена и така натаму.

Параметри на производот

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Thermometer Hygrometer
Material:
ABS
Temperature Measurement Range:
Indoor:
-10 to +50 (+14 to +122)
Outdoor:
-50 to +90 (-58 to 194)
Temperature Measurement Accuracy:
±2
Humidity Measurement Range:
20%RH to 99%RH (It displays 10%RH when the ambient humidity is lower than 20%RH)
Humidity Measurement Accuracy:
±4%
Battery:
1 x AAA Battery (Not Included)
Product Size:
Approx. 145 x 80 x 24 mm / 5.7 x

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.