• Обновено
Метрички & Кралскиот & НИ Завртка Мерач 55 Степен & Metrisch 60 Степен Тема Теренот Мерач за Индустриски Мерења (60 Степен Метрички)

Метрички & Кралскиот & НИ Завртка Мерач 55 Степен & Metrisch 60 Степен Тема Теренот Мерач за Индустриски Мерења

Оценката:
DEN 479.76

Тековен
Во магацинот.

Тоа е 55 Степен Метрички : 6.0, 5.5, 5.0, 4.5, 4.0, 3.5, 3.0, 2.5, 2.0, 1.75, 1.5, 1.25.1.0, 0.9, 0.8, 0.75, 0.7, 0.6, 0.5, 0.45, 0.4, 0.35, 0.3, 0.25. Империал : 4 G, 4 1/2 G, 5 G, 6 G, 7 G, 8 G, 9 G, 10 G, 11 G, 12 G, 13 G, 14 G, 16 G, 18 G, 19 G, 20 G, 22 G, 24 G, 25 G, 26 G, 28 G, 30 G, 32 G, 36 G, 40 G, 48 G, 60 G, 62 G; НАС : 8, 10, 11, 14, 19, 28. Тоа е корисно да се провери алатката за помош при сечење на конците на метална струг; Проверка на аголот на тема алатка за сечење на V-ритам на мерач.Сите бил направен од нерѓосувачки челик, со жица за цртање на површината, не е лесно да ' рѓа.Се осигура точноста на мерењето.Користење на ротари префрлување, може да се прилагоди слободно Калење третман, силен ритам Мерење на конец и надворешни тема теренот Мерење мерач До 60 степен нишка (60 степен метрички),55 степен нишка (55 степен инчи) Материјал : Јаглероден челик Боја : како на сликата покажува Количеството : 1 парче Тип : 60 степен метрички,55 степен инчен,60 степен метрички+55 степен инчен 60 степен метрички Мерен Опсег : 0.4/0.45/0.5/0.6/0.75/0.8/1/1.25/1.5/1.75/2/2.5/3/3.5/4/4.5/5/5.5/6mm 55 степен инчен Мерен Опсег : 4/4.5/5/6/7/8/9/10/11/12/14/16/18/19/20/22/24/28/32/48 Пакет се вклучени : 1set x тема теренот мерач Забелешка : степен еднаков на "°".Ве молиме овозможи 1-5мм грешки поради прирачник за мерење на Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

Параметри на производот

Metric & Imperial & US; Metric:
6.0, 5.5, 5.0, 4.5, 4.0, 3.5, 3.0, 2.5, 2.0, 1.75, 1.5, 1.25.1.0, 0.9, 0.8, 0.75, 0.7, 0.6, 0.5, 0.45, 0.4, 0.35, 0.3, 0.25

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.