• Обновено
Тема Колосек, 2 парчиња Завртка Теренот Мерачи Мулти Големина 20 Ножеви Нерѓосувачки Челик Преносни за Машини за Обработка на Завртки за Калибрација

Тема Колосек, 2 парчиња Завртка Теренот Мерачи Мулти Големина 20 Ножеви Нерѓосувачки Челик Преносни за Машини

Оценката:
DEN 124.56

Тековен
Во магацинот.

Овие тема мерач често се користи за мерење на тема теренот и се погодни за сите видови на тема workpieces.Постојат 20 ножеви од различни големини во теренот се измери, се мери спецификации се метрички 60° и кралскиот 55°.Темата мерач е направен од нерѓосувачки челик, ' рѓа доказ и отпорни на абење, не е лесно да се деформира по долгорочна употреба.Овие алатки многу често се користат за обработка, конец обработка, конец за калибрација и тестирање, и др.Постојат јасни спецификација за означување на тема колосек, кој е лесен за читање за време на мерењето.Функција : 1. Темата мерач е направен од нерѓосувачки челик, ' рѓа доказ и отпорни на абење, не е лесно да се деформира по долгорочна употреба.2. Постојат јасни спецификација за означување на тема колосек, кој е лесен за читање за време на мерењето.3. Овие тема мерач често се користи за мерење на тема теренот и се погодни за сите видови на тема workpieces.4. Постојат 20 ножеви од различни големини во теренот се измери, се мери спецификации се метрички 60° и кралскиот 55°.5. Овие алатки многу често се користат за обработка, конец обработка, конец за калибрација и тестирање, и др.Како да го Користите : 1. Кога Мерење на Тема Pitch Clamp забот на состојба во нишката образец група како образец на тема работното парче за да се тестираат.Ако тоа не се вклопува цврсто, заменете ја истата со друга се додека не се вклопува цврсто.Во тоа време, големина означени на тема мерач е на теренот на навој работното парче.2. Кога Мерење на Тема Angle Put нишката образец со истиот теренот како нишка за да бидат тестирани на нишката да се тестираат, а потоа проверете го контактот ситуација.Ако не постои никаква празнина за светлина трансмисија, на тема агол на нишката да бидат тестирани е точен; ако постои јазот нерамна за светлина пренос ситуација, тоа значи дека темата на идеален.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.