• Обновено
Вермонт Gage Plug Gage, Алатка Челик, 0.7458 во. диа, (Пакување од 5)

Вермонт Gage Plug Gage, Алатка Челик, 0.7458 во. диа, (Пакување од 5)

Оценката:
DEN 7005.12

Тековен
Во магацинот.

Предмет : Стандарден Приклучок Gage.Материјал : Алатка За Челик - Рк 60/65. Крај : 4 Microinch Заврши или Подобро, Хром Позлатен.Примена : За Двете Продавница Подот и Лабораториска Метрологија, се Користи како Мајстори за да го Калибрирате Мерење Опрема или да Gage Делови Directly.Class : X.Class X Одат Pin Колосек, Материјал Челик, Заврши Необложени, со Дијаметар од 0.7458 во Дијаметар ''Increment '' 0.0001 во Дијаметар Спектар 0.6351 во 0.7600 во, со Дијаметар Под-Опсег 0.7451 во 0.7500 во, Димензија Тип Инчен, Мерач Тип Оди (Плус), Вклучени Сертификација Сертификат за Точноста со NIST Следливост, Површина Необложени, Толеранција 0.00004 во, Толеранција Класа X, Цврстина РК 60/65, Долго Форма Calibration Certificate No (не), Вкупната Должина 2, Стандарди ISO 17025 Specifications : Предмет : Стандарден Приклучок Gage Material : Алатка за Челик - Рк 60/65 Finish : 4 Microinch Заврши или Подобро, Хром Plated Application : За Двете Продавница Подот и Лабораториска Метрологија, се Користи како Мајстори за да го Калибрирате Мерење Опрема или да Gage Делови Directly Class : XDiameter : 0.7458"вкупна Должина : 2"Gage Дијаметар Опсег : 0.6351" да 0.7600"Тип : Оди (Плус)Вклучува : Сертификат за Точноста со NIST Traceable Tolerance : 0.00004"ги Исполнува/Надминува : ISO 17025 Gauge Дијаметар Опсег : 0.6351 во 0.7600 in Gauge Тип : Оди (Плус)завршна Површина : Uncoated Diameter ''Increment'' : 0.0001 in Dimension Тип : Inch Long Форма Calibration Certificate : No Included за Сертификација на : Сертификат за Точноста со NIST Traceability Tolerance Класа : XDiameter Опсег : 0.6351 во 0.7600 in Diameter Под-Опсег : 0.7451 во 0.7500 in Hardness : РК 60/65 Standards : ISO 17025.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.