• Обновено
TuningPros DSV-167 компатибилен со 2009-2014 Ford F-150 SuperCrew/Crew Кабина Покрив) Moonroof Врвот Правец на Deflector Стакло Дебелина 1.4 mm 1080mm 42.5 Темен Чад го Поставите на 1

TuningPros DSV-167 компатибилен со 2009-2014 Ford F-150 SuperCrew/Crew Кабина Покрив) Moonroof Врвот Правец

Оценката:
DEN 802.56

Тековен
Во магацинот.

Направи со засилен arylic во темна боја на чад.Намалување на ветрот, бучава и задржи облачно надвор. 100% боја исчезнат отпорни гаранција; Лесно не-вежба апликација; Директен лента за дизајн, инсталација само зема минути.Инсталација со вклучени одобрени лента; Само чисти и се применуваат; Фотографии е прикажано вистинскиот објект.Покрив) Должина е 1080mm 42.5" Долго.Ве молиме Мерка вашиот автомобил покрив)/месечината покривот и се остава 1" инчи (25.4 mm) простор на секоја Страна(лево и десно) на покрив)/месечината покрив за правилно fitment; Овој дел се вклопуваат на : 2009-2014 Ford F-150 Super Crew/Crew Кабина Само.Се изгради од висок квалитет arylic во темно smole боја.Овој Покрив)/ Месечината покривот стакло обезбеди долготрајна издржливост и тоа може да помогне во намалување на ветер, бучава и задржи облачно надвор.Тоа е директен лента на дизајн.Нема сечење ниту дупчење потребни за инсталација.Спецификации и Карактеристики : 1) Направи wuth Arylic во Темен Чад Color2) 100% Сосема New3) да се Намали Ветер, Бучава и Задржи Облачно Out4) Лента За Инсталација.Трае само неколку минути!5) Не Сечење, Без Дупчење за Installtion Fit Следниве Направи/Година/Модел : Да/ Година : Ford F150 2009 2010 2011 2012 2013 2014 Model : Ласо, Кралот Ранчот, Ограничен, FX4, FX2, XL, XLT, STX (За членови на Екипажот Кабината/Супер Crew Кабина Само.Не За Стандард Кабината/Продолжена Кабина/Супер Кабината Модел.Надвор Планината Стакло)Забелешка : Покрив) Должина е 1080mm 42.5" Долго.Ве молиме Мерка вашиот автомобил покрив)/месечината покривот и се остава 1" инчи (25.4 mm) простор на секоја Страна(лево и десно) на покрив)/месечината покрив за правилно fitment.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.