• Обновено
n-FAB | 119418012 | Nerf Чекор РС, Кабината Должина , Текстура Црна, 19-21 Chevy-GMC 1500, 20-21 2500 / 3500 (Next Generation) Crew Кабина Сите Кревети

n-FAB | 119418012 | Nerf Чекор РС, Кабината Должина , Текстура Црна, 19-21 Chevy-GMC 1500, 20-21 2500 / 3500

Оценката:
DEN 287.76

Тековен
Во магацинот.

FITMENT : се Вклопува; Chevy-GMC, 19-21 1500, 20-21 2500 / 3500 (Next Generation) Crew Кабина Сите Кревети Гас / Дизел SRW / DRW.ИНСТАЛИРАЊЕ на БЕЛЕШКИ : Директни Топ-На, Кабината Должина ; Текстура Црна Powdercoat заврши, 2 Чекори По страна, се Продаваат како еден пар, ги вклучува сите монтажа хардвер.СОЛИДЕН, МОДЕРЕН ДИЗАЈН : Како варијација на n-FAB е популарен и со патентирана Nerf Чекор, Nerf Чекор РС карактеристики ограден и се прошири 5" чекор плочи за добивање во и надвор од вашето возило со леснотија.СУПЕРИОРЕН ВЛЕЧЕЊЕ : Ова паѓачката, обрачот чекор систем е опремен со умре-печат чекор плочи за да се обезбеди сигурни-зафат, исклучителни влечење во сите видови на временските услови.ТЕШКИ-ДОЛЖНОСТ ИЗГРАДБА : Изградени од тешки-мерач 2" челични цевки, да дава сила & издржливост за вашите авантури на и надвор од патот.Опремени со пластични крајот капи за да се спречи корозија.Вклучува возачот/патникот чекори и монтажа на хардвер.ИЗДРЖЛИВИ ЗАВРШНИЦА : Текстура, црна прав грб заврши со ОЕМ стил E-Грб буквар, 5-година заврши и животниот век изработка заштита.Чекор систем се направени со највисоки стандарди за квалитет во индустријата.N-FAB Nerf Чекор РС поедноставен кабината должина конфигурации се овозможува чистење на целокупниот изглед.2" главна лента се вклопува во тесна на телото, со проширена паѓачкото чекори во положба на секоја врата.На Nerf Чекор РС доаѓа во текстура црна заврши во текот на ОЕМ стил e-грб буквар.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.