• Обновено
Bowitzki SFX Шминка Комплет Лузна Восок ноќта на Вештерките Специјални Ефект Шминка,Краста Крв + Дух Заболување + Кожата Восок + 2 Stipple Сунѓери + Продолжетоци Масло + Шпатул

Bowitzki SFX Шминка Комплет Лузна Восок ноќта на Вештерките Специјални Ефект Шминка,Краста Крв + Дух Заболување

Оценката:
DEN 647.76

Тековен
Во магацинот.

Комплетна Професионална Специјални Ефекти Шминка за Полнење : Пакетот Вклучува 40g Лузна Восок,30g Coagulated Крв,15ml Лажна Крв,15ml Дух Џвакање,15ml Кожата Восок Продолжување Масло,2 Stipple Сунѓери,1 Шпатула Алатка.Совршен за вашата SFX шминка треба.Безбеден за кожата : Сите производи се направени со не-токсични,кожата безбедно состојки.Лажна Крв и Coagulated Крв се направени од храна боење.Како што повеќето шминка ние препорачуваме можете да го тестирате на мала површина прво како и секој кожата е различен.Лесен За Користење : Прво чистење на вашата кожа со алкохол,се применуваат дух гуми за џвакање.Второ,да ги преземе лузна восок со Шпатула.(Совети : не се Однесуваат на некои маслиново масло или Вазелин на прст пред да започнете,тоа им помага восок не премногу се држи).Потоа притиснете восок на кожата и sculpt тоа со Шпатула, ќе се Применуваат Продолжување масло да се работ за да создадете лесна работ на кожата.Конечно, ќе се применуваат лажна крв со stipple сунѓер за да се создаде реална шминка.Лесно Да се Отстрани : Отстранете го восокот на кожата со Шпатула.Употреба на алкохол,шминка смена,чистење производи за масажа и чиста.СОВРШЕН ЗА МНОГУ ПРИЛИКИ : Погоден за ноќта на Вештерките партија, Фенси Облека, Carnivals, Фестивал, ТВ програма специјални ефекти, секојдневно шега, Фаза Шминка,Cosplay, Костим шминка, Зомби Шминка,Телото уметност шминка.Идеален ноќта на Вештерките подарок за деца и пријатели.Се забавуваат со вашите пријатели и семејство.Погоден за ноќта на Вештерките партија, Фенси Облека, Carnivals, Фестивал, ТВ програма специјални ефекти, секојдневно шега, Фаза Шминка,Cosplay, Костим шминка, Зомби Шминка,Телото уметност шминка.Идеален ноќта на Вештерките подарок за деца и пријатели.Отстранете го восокот на кожата со Шпатула.Употреба на алкохол,шминка смена,чистење производи за масажа и чиста.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.