• Обновено
Сетилните Џвакање Ѓердан за Деца, Момчиња и Девојчиња - Силиконска Бебе Гумени Играчки, Оралните Моторни Помошник Џвакање Pendant Chewable Teether за Деца Teething, Аутизам, АДХД, ?

Сетилните Џвакање Ѓердан за Деца, Момчиња и Девојчиња - Силиконска Бебе Гумени Играчки, Оралните Моторни Помошник

Оценката:
DEN 119.76

Тековен
Во магацинот.

Материјал 100% Безбедно - Сензорни џвакање ѓердани се направени од храна одделение силиконски, и не содржи латекс, BPA, ПВЦ, или phthalates.Нашите сатен најлон мозок нема да ја иритираат кожата или повлече за коса.Замрзнувач безбедно.Најдобар бебе туш подарок.Сензорна Стимулација - Teething ѓердан може да им помогне на вашето дете да се ублажат напнатоста, намалување на fidgeting и зголемување на концентрација.За посебни потреби или деца со сетилните обработка на нарушување.Средна Цврстина - бебето teether играчки средна цврстина ќе биде во право се вклопат за повеќето chewers.За многу агресивни chewers, тоа не е неуништив.Дизајн и Големина - Право големина chewies, на глас се лесно да се скрати, едноставно им помогнам на мозок, преку отцепување затворач и retie куп на посакуваната должина.Лесно Да се Чисти - Дете џвакање ѓердан.Тоа е многу лесно да се чисти со благ сапун и вода или место во машина за миење садови.Оваа teether играчки се дизајнирани за Благи chewers.Агресивно џвакање може да предизвика побрзо носат и потребата за замена.Секој teething ѓердан доаѓа со трајни мозок и отцепување затворач за да се спречи гушење или несреќи.Ве молиме имајте предвид дека кабелот и затворач не се наменети за јадење и џвакање.Децата треба да бидат надгледувани од страна на возрасни при користење на овој производ.Atsky силикони џвакање ѓердани се дизајнирани за новороденчиња, деца и возрасни со џвакање, анксиозност, аутизам, АДХД, СПД, рака fidgeters и оралните моторни потреби.Силиконски ѓердан се меки teether играчки и ја смирува болката на teething за бебето, е совршен природен начин да се смири & подобрување на фокус, исто така, добри алатки за деца за да се намали fidgety однесувања како што се гризе, џвакањето.Оваа teether играчки се дизајнирани за Благи chewers.Агресивно џвакање може да предизвика побрзо носат и потребата за замена.Секој teething ѓердан доаѓа со трајни мозок и отцепување затворач за да се спречи гушење или несреќи.Ве молиме имајте предвид дека кабелот и затворач не се наменети за јадење и џвакање.Децата треба да бидат надгледувани од страна на возрасни при користење на овој производ.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.