• Обновено
Nuby Природно Дрво & Силикони Teether: Слон, 3М+, Сива (80802)

Nuby Природно Дрво & Силикони Teether: Слон, 3М+, Сива (80802)

Оценката:
DEN 215.76

Тековен
Во магацинот.

Природно дрво : природно дрво дава нови сензации за вашето бебе да се истражат за време на teething.Супер меки силиконски : Супер меки силиконски е пријател на бебето нови заби и непца.Силиконски масажа влакната : меки силиконски масажа влакната да се смири, масажа, да се стимулира и чисти бебето непцата.Лесно чистење : за лесно чистење едноставно отстранување на силиконска обвивка и рачно миење На дрво прстен во топла сапуница вода.Надворешниот силиконска обвивка може да се мијат со рака или во машина за миење садови.Уникатен teething текстури : повеќе teething површини се обезбеди удобност и да се смири бебето е деликатна непцата.Лесни меки силиконски смирува тендер непцата а потешко дрво дава нови сензации за вашето бебе да се истражат за време на teething.Секој teether е со големина да биде лесно за бебето да се сфати и задржете, помагајќи им се развие моторни вештини.На симпатична слон карактер има уникатен teething површини кои се обезбеди удобност и да се смири babys деликатна непцата.Природно дрво воведува нова текстура за бебе да teether и намалување на нови заби на.На teether е дизајниран да биде лесен s 3 месеци +.Дрво + Силикони teether карактеристики повеќе teething површини кои помагаат во ерупција на нови заби.Супер мек силикон е пријател на babys нови заби и непца.Дополнително, меки силиконски масажа влакната да се смири, масажа, да се стимулира и чисти babys непцата.За Чистење : . 1. Нежно повлечете силиконска обвивка далеку од дрвени прстен. 2. Отстрани дрвени прстен и рака мие во топли, сапуница вода. 3. Измијте силиконска обвивка во машина за миење садови, или рака мие со топла сапуница вода.Овозможи силиконска обвивка и дрвена прстен да се исуши целосно, пред повторното.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.