• Обновено
Ruisita Пурпурни Црвено ноќта на Вештерките String Светла 23.12 ft 100 Блескаво Мини Светилки Светла, 120 V УЛ Заверена String Светла за Отворен и Затворен, Самовила Градина, Патио, ?

Ruisita Пурпурни Црвено ноќта на Вештерките String Светла 23.12 ft 100 Блескаво Мини Светилки Светла, 120 V

Оценката:
DEN 167.76

Тековен
Во магацинот.

Количина : ќе добиете 1 кутија на мини пурпурни црвено блескаво светла стрингови (не ДОВЕДЕ), кој содржи 100 портокал светилки, секоја сијалица е за 2,5 V, 0.42 W, лесен за употреба; забелешка : боја разлика може да постои поради различни прикази.Големина : вкупната должина на светилка string е 23.2 нозе, и растојанието помеѓу секоја сијалица се 2.5 инчи, што е доволно долго за лесна употреба; - висината на сијалицата е 1.1 cm/0.4 инчи, на база дијаметар е 0,4 cm/0.15 инчи, на сијалицата е 0.6 cm/0.2 инчи во дијаметар, замена на осигурувачи се 2 F/2 R/1. Нашите ноќта на Вештерките string светла имаме УЛ сертификација, со осигурач plug од 120 V/60 Hz, во согласност со УЛ 588 безбедност стандард како што се бара од страна на Соединетите американски Држави.Внатрешна и надворешна употреба : идеален за Божиќ украси, Новогодишни елки, венци, можете да заврши дрвја, gazebos, pergolas, грмушки, жива ограда, огради, реквизити, или декорација на свадби, празници, топки, ресторани, барови или било која област потребни декоративни осветлување.Топло совети : светлата string само што им овозможува до 5 сета на опрема за да биде прикачена крај до крај, можете да ги красат куќата и лица според должината што треба, светилки и осигурувачи се вклучени.Спецификации : должина : 23.12 ft (7.06 m)Доведе Должина : 1.5 ft (машки води); 1 ft (женски води)Сијалица проред : 2.5 inches Light Боја : Пурпурни red Black wire Electrical оценка : 120 V, 60 Hz, 42 Watts Package Вклучува : 1 x 100 Блескаво Мини String lights1 x Замена Fuse4 x Екстра LED bulbs1 x Настава Manualnote : боја разлика може да постои поради различни прикази.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.