• Обновено
Магнат 2993 Спирала Рутер Малку, Лево-Страна - Надолу Се Намали; 3/8 Сечење Дијаметар; 1 Сечење Должина

Магнат 2993 Спирала Рутер Малку, Лево-Страна - Надолу Се Намали; 3/8 Сечење Дијаметар; 1 Сечење Должина

Оценката:
DEN 1026.00

Тековен
Во магацинот.

2 Flute, Micro Grain Солидна Карбид ; Долу Се Намали; 3/8" Сечење Дијаметар; 1" Сечење Должина. 3" Севкупната Должина; 3/8" Месо Тело Со Дијаметар.Оваа micrograin солидна карбид спирала малку е дизајниран за цврсти шумата, дрвени композити и некои пластични делови.Во случај малку не доаѓаат со брзина на табелата.Може да се обидете следниве предлог.Ова е само водич за да започнете, резултатот најверојатно ќе варира поради сорти на работ и материјал цврстина : Кандидира 24,000 rpm максимум за 1" целокупната дијаметар рутер битови; Кандидира 18,000 вртежи во минута максимум за 1-1/4" целокупната дијаметар рутер битови; Кандидира 16,000 вртежи во минута максимум за 2-1/4" да 2-1/2" вкупно дијаметар рутер битови; Кандидира 12,000 вртежи во минута максимум за 3" да се 3-1/2" вкупно дијаметар рутер битови; Забелешка : Еден до намалување на спирала малку се користи кога нагорна чип отстранување и добар финиш на дното се потребни.Кога користите една до намалување на спирала малку, чип отстранување е оптимизиран, но адекватна задржете е исто така потребен.Долу-намалување на спирала малку се користи кога надолен чип отстранување и добар финиш на врвот се потребни.Долу-намалување на спирала малку обезбедува надолен притисок врз материјал и остава одличен финиш на врвот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.