• Обновено
Висока Ефикасност 3D Гравирање Додатоци Волфрам Челик Ballnose Машина Двојно Flute Спирала Топката Крај Милиони CNC Рутер Битови за Гравирање Дупчење PCB МДФ ABS

Висока Ефикасност 3D Гравирање Додатоци Волфрам Челик Ballnose Машина Двојно Flute Спирала Топката Крај Милиони

Оценката:
DEN 1812.00

Тековен
Во магацинот.

Широко се користи за гравирање и дупчење на дрвени предмети, иверица, акрилик, пластични влакна, смола, ПХБ и други материјали.Одлична изработка, совршена замена за стариот и има долг животен век.На нано‑сина слој го подобрува цврстина, со продолжување на работниот век, и се вежба малку е се повеќе и носат‑отпорни.Сечење на работ е sharping, површината е слободен од burrs, и на superfine тешко волфрам челик материјал може да се обезбеди нејзината гравирање и мелење перформанси. 2-сечилото сферични носот завртка малку, што се користи за резба и резба криви површини, лесно да се чипови, многу погодна за 3 D резба.Функција : 1. Широко се користи за гравирање и дупчење на дрвени предмети, иверица, акрилик, пластични влакна, смола, ПХБ и други материјали.2. 2-сечилото сферични носот завртка малку, што се користи за резба и резба криви површини, лесно да се чипови, многу погодна за 3 D carving3. На нано‑сина слој го подобрува цврстина, со продолжување на работниот век, и се вежба малку е се повеќе и носат‑отпорни.4. Сечење на работ е sharping, површината е слободен од burrs, и на superfine тешко волфрам челик материјал може да се обезбеди нејзината гравирање и мелење перформанси.5. Одлична изработка, совршена замена за стариот и има долг животен век.Спецификации : Предмет Тип : Спирала Топката Крајот Mill Material : Волфрам steel Color : Blue Total Должина : Околу. 40mm / 1.6 in Shank Дијаметар : Прибл. 3.175 mm / 0.1 in Blade Должина : Околу. 12mm / 0.5 in Drill Дијаметар : Прибл. 1.5 mm / 0.1 in Package Листа : 1 x Спирала Топката Крајот Мелница.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.