• Обновено
7artisans 7.5 mm F2.8 II V2.0 Fisheye Леќа со 190° Агол на Гледање, Компатибилен со MFT M4/3 Планината Камери GM1 GM5 GM7 GX1 GX7 GX8 EPM1 EPM2 E-P1 E-P2 E-P3 E-P5 E-М1 E-M1II E-M5 E-M5II

7artisans 7.5 mm F2.8 II V2.0 Fisheye Леќа со 190° Агол на Гледање, Компатибилен со MFT M4/3 Планината Камери

Оценката:
DEN 3336.00

Тековен
Во магацинот.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .M4/3 планината Леќа : ултра-широк fisheye објектив е дизајниран за M4/3 Планината mirrorless камери и се дава 15mm еквивалентно фокусно. 11 Елементи во 9 Групи s дизајн го прави на 190° агол на гледање за да се произведе различни визуелна жалба карактеризира со драматични нарушување и креативна опис на просторот.Клучни Карактеристики:. 190° Агол на Гледање. 7-сечилото дијафрагмата. 11 Елементи во 9 Групи.Светла f/2.8 максимална бленда. 2 HOYA ултра-ниска дисперзија елементи.Целосна метално тело, само тежина 0.58 lb/265g.Ве молиме имајте на ум : .Тоа е прирачник леќа, кога користите камерата со објективот, што треба да ја наместите камерата за да го "пука без леќа.".Ова е APS-C леќа, за целосна рамка камера, ве молиме промени camara поставување на APS-C формат пред да се користат.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.