• Обновено
Lensbaby Сомот 28 за Canon EF

Lensbaby Сомот 28 за Canon EF

Оценката:
DEN 11219.04

Тековен
Во магацинот.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. . 28mm Фокусна Должина. 1 : 2 Макро Зголемување Сооднос.Отворот Опсег : f/25 - f/22. 67mm Филтер Теми.Прирачникот Се Фокусира.Сомот 28 за Canon EF е 28mm, f/2.5 сите-метал, рачно направена уметност леќа која ја доловува капи-остри детали под слој на сончева сјај.Сомот 28, исто така, има исклучителни 1 : 2 макро способности со близок фокус растојание од 2" од предниот дел на леќата.Изграден со пејзаж, авантура, патување, и улица фотографи & videographers во умот, Кадифе 28 нуди Lensbaby е популарно променлива сјај ефекти на широк 28mm фокусна должина.Lensbaby е Сомот ефект леќи додавање на етерични расположение да сцени.Оваа уникатна, во-камера креативни ефект воздигнува снимки со длабочина, димензија и длабоко емотивен израз.Топлиот 28 е блиску-фокус можности, во комбинација со ефектите различна од impressionistic во светли apertures на само еден допир на кадифена рамномерност во потемна apertures, предвидува сет на визуелни алатки кои ќе ви помогнат креативни стрелците се прошири нивната визија на светот.Еден од Сомот 28 клучните карактеристики е нејзината 1 : 2 макро способност.Тоа е идеален за во-ефекти на камерата леќи на камерата за фотографи & videographers кои сакаат да се пука широк, додека, исто така, нуди флексибилност за да направите поблиску детали.Објективот овозможува сликата на политики да се движат беспрекорно од снимањето улични сцени или фотографирањето на пејзаж, авантура & патување на слики за да фотографирате деталите, како што се предмет облека или wildflower цути и пеперутки во алпската ливада.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.