• Обновено
Canon EF 16-35mm f/2.8 L III USM Леќа со Тешки Леќа Случај

Canon EF 16-35mm f/2.8 L III USM Леќа со Тешки Леќа Случај

Оценката:
DEN 11976.00

Тековен
Во магацинот.

16-35mm Canon Објектив Пакет Вклучувајќи Canon EF 16-35mm f/2.8 L III USM Леќа со Етерични Додатоци за Чистење и Комплет со Тешки Леќа Случај.ЛЕЌА СПЕЦИФИКАЦИИ : Отворот Опсег : f/2.8 да f/22 Три Aspherical и Две UD Елементи SWC, Воздух Сфера, Флуор Облоги.Дизајниран За 35mm Филм / Full-Frame Дигитален Сензор.Леќи на камерата е Компатибилна Со Следниве Камери : 6 D, 5 D Mark IV, 5 D Mark III, 5 D Mark II, 1 Ds, 1 D X, 5 DS, 5 DR, 6 D Mark II, 1 D X Марко 3. НА ПИКСЕЛИ КОНЕКЦИЈАТА Е ОВЛАСТЕН ДИСТРИБУТЕР на Canon ПРОДАВНИЦА СО ЦЕЛОСНА ДОВЕРБА САД со ГАРАНЦИЈА.Canon EF 16-35mm f/2.8 L III USM Lens Characterized со подобрен оптички дизајн, EF 16-35mm f/2.8 L III USM од Canon е вреден работник широк агол на зумирање и член на добро-смета L-серија на објективи.Одликувајќи се со серија на специјализирани елементи, овој објектив, користи трио на aspherical елементи и две ултра-ниска дисперзија стаклени елементи за контрола на голем број на аберации за средно острина и јасност.Двете SWC и КОНСТАНТЕН облоги, исто така, се применува за да елементи со цел да се намали леќа светкаат и ghosting за зголемен контраст и боја точност.Тешки Леќа Случај Преносливост, Складирање и Заштита� ќе го добиете сето тоа со Vivitar 6 инчен Леќа Случај.Тешки-должност леќа случај е целосно поместена да се заштити вашиот објектив против испакнатини, вдлабнатини, гребнатини, и повеќе.Лесно сите околу патент ви дава целосен пристап до леќи, без никакви проблеми.Во можност да ги собере до 6 инчен стандарден објектив. -Целосно поместена за трајност и заштита-Појас Јамка кука да бидете сигурни дека тоа не�т оставите вашата страна кога ви треба-Прилагодливи Рамо, Рака-Изградена-во Мрежа џеб да ги чува сите додатоци -во Можност да ги собере до 6 инчен стандард леќа-Вода Resistant Extra Предмети Во Овој Пакет : 1 x Леќа Pen1 x Прашина Blower1 x Леќа Чистење Решение Kit1 x Леќа Капа Keeper1 x Микрофибер Крпа.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.