• Обновено
Meike 25мм T2.2 Прирачник се Фокусира Премиер Мини Кино Објектив за Микро Четири Третини MFT M43 Планината Камери Работа за BMPCC 4K Lumix, Олимп

Meike 25мм T2.2 Прирачник се Фокусира Премиер Мини Кино Објектив за Микро Четири Третини MFT M43 Планината

Оценката:
DEN 9599.76

Тековен
Во магацинот.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Компатибилен со Micro 4/3, Micro4/3, MFT, M43 камери.Леќата Не е во Прилог : ПРИРАЧНИК ЛЕЌА треба да им овозможи на"М режимот" или "Ослободување без објектив" во поставувањето на камерата Леќи на камерата Тип : 25мм фиксна фокусна должина.Леќи на изградба : 8 групи 10 елемент. 4/3 "рамка на приказ : ниво : 40.6 °/ вертикална : 31 °/ дијагонала : 49.7 °.Изграден на авион одделение алуминиум и оптичко стакло елементи со мулти-слој за боја конзистентност.прирачник cine објектив дизајниран за Микро 4/3 монтирање на камери и.camcorders, е лесен.со единствен фокус и ирис опрема.позиција како и заеднички 77mm пред прстени, дарежлива 270°.фокус ротација, и 4 K оптички квалитет, се совршени за.искусни кинематографер користење на денешниот модерен mirrorless.видео камери од Panasonic Lumix, Олимп, Blackmagic.Џеб Кино Камера и многу повеќе.На Zcam Е2 BMPCC 4 K GH5 итн тие се совршено избалансиран и сите тие натпревар толку убаво со иста форма, големина и филтер големина за лесно менуваат.Поддршка на Камерата и camcorders : .Работи со Олимп : E-P1 E-PL1 E-P2 E-PL2 E-P3 E-PL3 E-PL5 E-PM1 E-PM2 OM-D E-M5 E-P5 OM-D E-М1 OMD-EM10 итн.Работи со Panasonic Lumix : G9 G1 G2 G3 G5 GF1 GF2 GF3 GF5 GF6 GF7 GH1 GH2 GH3 GH5 G6 GX1 GX7 GX8 GH4 GM1 GM5 итн.BMPCC 4 K Zcam.Е2. Фокусот на дишење е добро одржувани, со оваа леќа.Слика : .Многу остри и мазна.Слика buttery мазна фокус и clickless отворот.Фокусот на дишење е добро одржувани, со оваа леќа.Слика : .Многу остри и мазна.Слика buttery мазна фокус и clickless отворот.Фокусот на дишење е добро одржувани, со оваа леќа.Слика : .Многу остри и мазна.Слика buttery мазна фокус и clickless отворот.Фокусот на дишење е добро одржувани, со оваа леќа.Слика : .Многу остри и мазна.Слика buttery мазна фокус и clickless отворот. 1*МК-25мм T2.2 Леќа. 1*Пред Капа. 1*Задните Капа. 1*Леќа торба. 1*Ткаенина За Чистење На Леќите. 1*Упатство картичка.Применливи температура : - 10 ~ +50 C. Тежина : околу 560g.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.