• Обновено
Pentax SMCP-D ФА 50mm f/2.8 Објектив за Pentax и Samsung Дигитални SLR фото Апарати (СТАРИОТ МОДЕЛ)

Pentax SMCP-D ФА 50mm f/2.8 Објектив за Pentax и Samsung Дигитални SLR фото Апарати (СТАРИОТ МОДЕЛ)

Оценката:
DEN 8832.00

Тековен
Во магацинот.

Леќи на Изградба : 8 елементи во 7 групи.Агол На Гледање : 47 степени (31.5 o со *ist D тело).Мин Фокус Растојание : 7.67 инчи (0.195 м).Филтер Дијаметар : 49mm.Тежина : 9.3 оз. (265g).На PENTAX скм P-D ФА 50mm F2.8 макро е специјално дизајниран за дигитални фото апарати.Таа користи кривини и позиционирање на оптички елементи за да практично се елиминира светкаат и ghosting за јасен, високо-квалитетни слики особено важни за дигиталната фотографија.Овој разновиден објектив може да се користи на telephoto леќа и карактеристики на нашиот докажан мулти-слој слој за да се намали површината рефлексија, намалување на ултравиолетовите зраци, и да даваат јасни, висок контраст слики.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.