• Обновено
Rokinon Xeen XN85-N ROKINON 85mm Т1.5 Професионални КИНО Објектив за Nikon

Rokinon Xeen XN85-N ROKINON 85mm Т1.5 Професионални КИНО Објектив за Nikon

Оценката:
DEN 239.76

Тековен
Во магацинот.

Се одликува со алуминиумско куќиште за зголемување на издржливост, на tripod планината, голем 18.7⁰ на APS-C камери; 19.0⁰ на Супер 35 камери & 14.4⁰ на MFT камери.тежи само 2.7 кг.Xeen од Rokinon е нова линија на професионални кино леќи.Тие поседуваат сите најважните спецификации на професионална филм леќа.Леќите се сместени во трајни алуминиумски домување, фокусирајќи & отворот брзини се мазни и точни, фокусирајќи се фрли е дарежлив, и пред објективот дијаметар е 114mm.Xeen од Rokinon леќи се сите компатибилен со полна рамка камери и се достапни на Canon EF, Nikon, Sony FE, Микро Четири Третини, и ПЛ месеци.Најдобро од сите, тие се лесно достапни и се често половина од цената на споредливи про cine леќи!.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.