• Обновено
ROMACK Прирачник се Фокусира Леќа Повеќе Облоги Прирачник Премиер Леќа,за dslr фото Апарати(Nikon F Пристаниште)

ROMACK Прирачник се Фокусира Леќа Повеќе Облоги Прирачник Премиер Леќа,за dslr фото Апарати(Nikon F Пристаниште)

Оценката:
DEN 4089.36

Тековен
Во магацинот.

Поддржува прирачник се фокусира, прилагодлив голем отвор, кои се движат од f2.Од 0 до f22, целосна рамка ви дава поширок приказ и слика.Објективот усвојува премиум оптичко стакло со повеќе облоги, во голема мера може да го блокира непотребни светлина за да се намали ореол и дисперзија.Убаво алтернатива за скапи леќа, добро за различни видови на употреба, портрети, пејзажи, итн.Објективот школка е изработен од квалитетни материјали, цврсти, носат-отпорни, лесни, издржливи. Фокусна должина 35mm, минимум фокус растојание е 0.25 м, широк агол леќа е совршен за двете затворен и отворен уште живот.Објективот школка е изработен од квалитетни материјали, цврсти, носат-отпорни, лесни, издржливи.Објективот усвојува премиум оптичко стакло со повеќе облоги, во голема мера може да го блокира непотребни светлина за да се намали ореол и дисперзија. Фокусна должина 35mm, минимум фокус растојание е 0.25 м, широк агол леќа е совршен за двете затворен и отворен уште живот.Поддржува прирачник се фокусира, прилагодлив голем отвор, кои се движат од f2.Од 0 до f22, целосна рамка ви дава поширок приказ и слика.Убаво алтернатива за скапи леќа, добро за различни видови на употреба, портрети, пејзажи, итн.

Параметри на производот

Material:
alloy + plastic + optical glass with coatings
Color:
Black
Type:
Full Frame
Structure:
8 elements of 5 groups
Focal Length:
35mm
Aperture:
f2-f22
Minimum Focal Distance:
0.25m
Focus:
manual focusing 
Filter Mounting Thread:
55mm 
Lens Size:
Approx. 5.5 x 9cm / 2.16 x 3.54inch
Weight:
Approx. 409g
Options:
for Nikon F Mount; for Canon EF Mount
Package List:
1 x Lens  :
2 x Lens Caps :
1 x Lens Pouch :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.