• Обновено
Tanke Авто‑Фокус Леќа 56mmF1.4 FX Планината Авто Фокус Голем Отвор на Портрет со Фиксен Фокус Леќа, 2.2 во

Tanke Авто‑Фокус Леќа 56mmF1.4 FX Планината Авто Фокус Голем Отвор на Портрет со Фиксен Фокус Леќа, 2.2 во

Оценката:
DEN 1891.20

Тековен
Во магацинот.

Портрет леќа специјално дизајнирани за Fuji X планината.Фокусна должина на објективот е еквивалентно на 85mm фокусна должина, погоден за широк спектар на примена сценарија, вклучувајќи портрети, пејзажи, затворен простор, архитектура, ноќни сцени, итн.Усвојување на строги дизајн стандарди, со двете висока резолуција и мека кои се надвор од фокус blur ефект, што може да ги задоволат потребите на фотографи за квалитет на сликата.Користење за STM повлекува мотор, тивко и чувствителни авто фокус, брзо и прецизно фокусирање, моќен снимање искуство, поддршка око‑фокусирање контролира, лесно да ги идентификува и следи предмет.На цврсти и издржливи сите‑метал леќа тело структура, обезбедува прецизни и трајност на објективот собранието, и на отворот на вредноста прстен се чувствува мазна.Уникатен дизајн за вас!Спецификација : Состојба : 100% сосема нов Објект од типот : Авто‑фокус Леќа Материјал : Алуминиумски + оптичко стакло во Боја : Како на сликата прикажани Тежина : Околу. 541g Планината : FX планината Фокусна должина : околу. 56mm/2.2 во Отворот : Ф1.4-16 Сечилото : 9 агол на Гледање : 28° Фокус опсег : за 0.6 m~∞ Фокусира на владата : авто фокус, прирачник фокусирајќи се Фокусира мотор : за STM+ доведе завртка тип Максимално зголемување : 0.1 пати Филтер големина : околу. φ52mm/2in Пакет Листа : 1 x Леќа 1 x Складирање торба 1 x Настава.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.