• Обновено
7artisans Фотоелектрически 35mm f/0.95 Објектив за Fujifilm X

7artisans Фотоелектрически 35mm f/0.95 Објектив за Fujifilm X

Оценката:
DEN 2856.00

Тековен
Во магацинот.

7artisans Фотоелектрически 35mm f/0.95 Леќа - Пред Објективот Капа - Задните Леќи на Капа - 7artisans 1 Година Ограничена Гаранција.Голема бленда, на bokeh чудовиште.Земете вашата фотографија на следното ниво со APS-C 35mm f/0.95. Отворот на 0.95 прави светлината екстремно светла и голема bokeh.Со 2 парчиња на ултра-ниска дисперзија стакло.f/0.95 е комбинација на 11 елементи во 8 групи, со вкупен број на 12 отворот ножеви, која може да се зголеми shutter speed во слаба светлина и подобро матна позадина.Кога отворот е целосно отворен, центар место форма е идеален.На работ е отелотворен како елипсовиден облик на кои се надвор од фокус место надвор од центарот на екранот.Како отворот се намалува, се замаглува светлина места на целата позадина имаат тенденција да се кружни.Леќата се користат увезени HOYA оптички леќи, која содржи две ниска дисперзија ЕД стакло, која може ефикасно да се намали боја аберации, подобрување на леќа, острината и контраст.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.