• Обновено
Rokinon Xeen XN14-PL 14mm T3.1 Професионални Кино Објектив за PL Планината Про Видео Камери (Црна)

Rokinon Xeen XN14-PL 14mm T3.1 Професионални Кино Објектив за PL Планината Про Видео Камери (Црна)

Оценката:
DEN 3215.76

Тековен
Во магацинот.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Се одликува со алуминиумско куќиште за зголемување на издржливост, на tripod планината, големи и лесно да ги прочитате ознаките, и долго фокус фрли (200 Степен).Обединета фокус, отворот опрема и Т-стоп скала позиции меѓу сите Xeen од Rokinon леќи.Xeen од Rokinon леќи сите имаат 11 перки дијафрагмата & обединета 114mm пред дијаметри за користење со стандардни мат кутии.Xeen од Rokinon е нова линија на професионални кино леќи.Тие поседуваат сите најважните спецификации на професионална филм леќа.Леќите се сместени во трајни алуминиумски домување, фокусирајќи & отворот брзини се мазни и точни, фокусирајќи се фрли е дарежлив, и пред објективот дијаметар е 114mm.Xeen од Rokinon леќи се сите компатибилен со полна рамка камери и се достапни на Canon EF, Nikon, Sony FE, Микро Четири Третини, и ПЛ месеци.Сите вклучуваат 3 годишна гаранција.Најдобро од сите, тие се лесно достапни и се често половина од цената на споредливи про cine леќи!.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.