• Обновено
Голема Бленда Леќа, 50mm Ф1.7 Молчи Рамка Леќа Легура Оптичко Стакло Прирачник се Фокусира Објектив за M42 Монтажа SLR Камера

Голема Бленда Леќа, 50mm Ф1.7 Молчи Рамка Леќа Легура Оптичко Стакло Прирачник се Фокусира Објектив за M42

Оценката:
DEN 1598.16

Тековен
Во магацинот.

50mm Ф1.7 е целосна ширина голем отвор фиксен фокус леќа, бидејќи леќи има голем отвор на Ф1.7, може да се види одлична позадина blur ефект кога фотографирате пејсажи, можете да снимате ефект на авионот модел без да оди во студио.Целосна рамка објектив може да се користи во полна рамка SLRS за да се обезбеди висок квалитет на слики, кои се користат во половина рамка леќа за да се подобри квалитетот, создавање мечтателни и магливата фото стил.Мали димензии, како и други фокусира должина леќи со истиот бленда, мали и лесно да се носат, така што нема да се губи многу убава сцена. 50 mm Ф1.7 е позната по својата острина и фокусирајќи се надвор , повеќе реално да покаже форма и стерео перцепција на објекти, не треба да се разгледа зум, бидејќи структура е едноставна, помалку леќи може да се постигне висок квалитет на сликата под особен фокус,може да мор.Направени од високо квалитетни материјали, цврсти, трајни и долг животен век.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Камера Lens Material : Алуминиумски + Оптички Glass Color : Black Mount : M42 Mount Applicable Модел : M42 Планината SLR Camera Focusing Должина : Околу.50 mm/2in Maximum Бленда : Ф1.7 Minimum Бленда : F22 Format : 24 x 36 mm/0.9x1.4in Nearest Фокус Растојание : Прибл.45см/17.7 in Coating Филм : Multilayer Анти-Одраз Film Filter Интерфејс : Прибл.52mm/2in Weight : Прибл.283g/10oz Package Листа : 1 x Леќа.

Параметри на производот

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Camera Lens
Material:
Alloy + Optical Glass
Color:
Black
Mount:
M42 Mount
Applicable Model :
M42 Mount SLR Camera
Focusing Length:
Approx.50 mm/2in
Maximum Aperture:
F1.7
Minimum Aperture:
F22
Format:
24 x 36 mm/0.9x1.4in
Nearest Focusing Distance:
Approx.45cm/17.7in
Coating Film:
Multilayer Anti-Reflection Film
Filter Interface:
Approx.52mm/2in
Weight:
Approx.283g/10oz
Package List:
 1 x Lens :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.