• Обновено
Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS II USM Telephoto Зум Објектив за Canon SLR фото Апарати

Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS II USM Telephoto Зум Објектив за Canon SLR фото Апарати

Оценката:
DEN 6216.00

Тековен
Во магацинот.

70-200 mm фокусна должина и 1 : 2.8 максимална бленда.Леќа конструкција се состои од 23 елементи во 19 групи (1 fluorite и 5 UD елементи). 34-Диплома - 12-Степен дијагонала агол на гледање.Внатрешниот систем за фокусирање со USM и со полно работно време прирачник се фокусира опција. 77 mm филтер големина.Полнила Компатибилни.Опис на производот Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS II USM Telephoto Зум Објектив се зголемува брзината, ефикасноста и оптички квалитет на EF 70-200 f/2.8 L Е USM, додека одржување на сите карактеристики кои го направија тоа легендата за професионалци и напредни аматери слично.Овој објектив има една fluorite и пет UD елементи за зголемување на оптички квалитет и намалена хроматска аберација.Таа има минимум фокусирајќи се на растојание од 1.2 м/3.9 ft.на сите зум прилагодувања, што е корисно за фотографи во помали простори се обидува да се доближи до еден предмет.Следната генерација Оптички Стабилизатор на Сликата, обезбедува до 4 запира на корекција на сите фокусни должини.Плус EF 70-200mm f/2.8 L IS II USM е прав и влага-отпорни и дизајнирани за употреба во предизвикувачки средини типична на ригорозни професионална употреба.Од Производителот на Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS II USM Telephoto Зум Објективот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.