• Обновено
Rokinon Серија II 85mm Ф1.4 Временските Запечатени Telephoto Објектив за Canon EF, Број на Модел: SE85-В

Rokinon Серија II 85mm Ф1.4 Временските Запечатени Telephoto Објектив за Canon EF, Број на Модел: SE85-В

Оценката:
DEN 7176.00

Тековен
Во магацинот.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Optically изградена на 9 елементи во 7 групи (1 Хибрид Asperical).Отворот спектар на Ф1.4 - F22. Користи 72mm филтер големина.Карактеристики ултра мулти-обложени стакло и 9 отворот ножеви.Агол на гледање од 28,3 степени на целосна рамка и 17.7 степени на APS-В. Rokinon е МФ 85mm Ф1.4 SERIES II Голема Брзина Целосна Рамка Објектив за Canon карактеристики времето запечатување, на отворот де-кликнете switch за непречено и тивка работа за време на видео, а rubberized микро модел се фокусира контрола, и девет сечилото циркуларна бленда за поголема bokeh.Покрај тоа, фокусирајќи контрола акција е изменета со неспокојот, совршено задушени долго фрли за прецизни следат фокусирање при снимањето на видео.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.