• Обновено
ПЕЈАЧОТ 260 Јасно Невидливи Најлон Конец, 135-Двор (3 Парчиња)

ПЕЈАЧОТ 260 Јасно Невидливи Најлон Конец, 135-Двор (3 Парчиња)

Оценката:
DEN 312.00

Тековен
Во магацинот.

3 spools на јасни 100% најлон тема.Се користи како "невидлив" нишка, негирањето треба да одговара на конец во боја на ткаенина.Најлон нишка работи добро со машина quilting, занаети и домашна декорација.Најлон темата е висока јачина и ниско на истегнување, што го прави погоден за stringing монистра и изработка на накит.Секој гајтанот содржи 135 метри од јасно најлон тема.Секој гајтанот на ПЕЈАЧКАТА Најлон тема нуди 135 метри од јасно тема да се користи за машина за quilting, изработката, дома декорација, beading или правење накит.Јасно темата е совршен за мулти-обоени ткаенини, или бои, кои се тешко да се совпаѓаат, оставајќи нема видливи поглед на крои во својот пат.Секој гајтанот куќи 135 метри на голема сила, ниски водат јасно најлон тема.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.