• Обновено
Kerstin Флориан Исправување на Серумски C Плус Инфузија, Колаген Зголемување на Витамин Ц Лицето Серум 30ml/1 fl мл

Kerstin Флориан Исправување на Серумски C Плус Инфузија, Колаген Зголемување на Витамин Ц Лицето Серум 30ml/1

Оценката:
DEN 3304.08

Тековен
Во магацинот.

АНТИ-СТАРЕЕЊЕТО.Формулиран со нашите Витамин Ц+ Комплекс, овој лесен секојдневно серум работи за да се зголеми цврстина, тон и заличи како што тоа го минимизира појавата на фини линии и недостатоци.Регенеративната амино киселини го зголемуваат еластичноста, за фирма, дебели кожата.СЕКОЈДНЕВНО ОСВЕТЛУВАЈЌИ. 50x повеќе активни од стандардните Витамин Ц, нашите Витамин Ц+ Комплекс помага да се зголеми производството на колаген и до 50% и се намали меланин формирање и до 80%, подобрување на кожата матрица и спречување на оксидативниот штета.АПЛИКАЦИЈА.Се применуваат секојдневно да се исчистат кожата, избегнување на очите и да ги следат со крем.Секојдневна употреба на очила се препорачува со Витамин Ц производи.Заштита и хидрат пост-третман со нашите Мулти-Витамин Ден Crème заштитен фактор 30. АНТИ-ВОСПАЛИТЕЛНИ.Алги екстракт и горчлив портокал, масло понуда природни анти-воспалителни својства.Амино киселини помогне да се регенерира сврзното ткиво, подобрување на еластичност, цврстина и тонот, како тие да се намалат фини линии и брчки.УБАВИНА ПО ПРИРОДА.Искуство придобивките од botanically-базирани луксузни нега на кожата.Ние сме посветени да ги комбинира најдобрите на чиста наука и технологија со придобивките од природни состојки за efficacious, луксузни спа-како искуство дома.Овој лесен серум користи моќен, многу активна форма на Витамин Ц клинички докажано за зголемување на колаген синтеза, намалување на меланин производство и подобрување на структурата на кожата, како што ја штити од слободните радикали штета.Протеини и растенија, додадете еластичноста и анти-воспалителни бенефиции за комплетна тен-ревитализација на третман.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.