• Обновено
USB-за да SATA Адаптер,TUYXCIE SATA во USB Кабел за 2.5 Инчен Надворешен Хард Диск Драјвер USB 3.0 Адаптер од SATA за SSD и HDD Поддршка UASP за персонален КОМПЈУТЕР Лаптоп (Еден USB)

USB-за да SATA Адаптер,TUYXCIE SATA во USB Кабел за 2.5 Инчен Надворешен Хард Диск Драјвер USB 3.0 Адаптер

Оценката:
DEN 239.76

Тековен
Во магацинот.

【Поддршка 2.5 Инчен HDD SSD】 : Ова SATA во USB е погодна за 2.5 инчен HDD/SSD, тоа не е погоден за 3,5 инчен HDD, бидејќи 3.5" HDD потреби 12 V напојување.Тоа е погоден за Лаптоп, Лаптоп. 【OS Компатибилност】 : Овој USB 3.0 да SATA Адаптер поддржува сите 2.5 Инчен SATA/ HDD, компатибилен со Windows XP/Vista/7/8/10 и Mac OS X, Linux.Овој USB 3.0 да SATA адаптер исто така поддржува АТА/ATAPI уреди и до 4 TB хард диск. 【Високо Пренос на Технологија】 : со Користење на овој USB Адаптер од SATA 2.5, можете да го поврзете секој стандард 2,5-инчен Хард Диск на вашиот компјутер или лаптоп со брзина до 5 Gbps преку SATA порта. (SATA II трансфер стапка е до 3 Gbps,SATA 1 до 1.5 Gbps).Со интерфејс на USB 3.0, чита брзина до 300 MB/s,10x побрзо од USB 2.0. 【Широк Компатибилност】 : Овој USB SATA кабел се компатибилни со најновата верзија на USB 3.0 порти, а исто така поддржува претходните верзии на USB порти (1.1 и 2.0).Дури и ако вашиот компјутер не е USB 3.0, таа ќе работи добро. 【Лесно Data Backup】 : Потпора USB 3.0-от за лаптоп или десктоп UASPs да се зголеми пренос на брзини, креирање на мобилни надворешен простор за вашиот десктоп, лаптоп или Ultrabook компјутер, пристап до 2,5-инчен хард дискови или SSDs од USB-от на компјутерите, направете резервна копија од важните податоци, и да се направи миграција на податоците или хард диск клонирање полесно.Користење на SSD да го надградите вашиот лаптоп хард диск однадвор преку USB 3.0. Производ Вовед : 1. Овој USB да SATA Адаптер користи висока чистота кислород-бесплатно, како пренос на средни и калај позлата процес за намалување на преносот на тежината и да се обезбеди стабилна сигнал на пренос процес. 2.Овој USB 3.0 да адаптер од SATA кабел ви овозможува да поврзете 2.5 во SATA хард дискот или во цврста состојба диск на вашиот компјутер преку достапните USB порта 3.Кабелот поддржува UASP, овозможувајќи за пренос на брзини до 70% побрзо отколку конвенционалните USB 3.0, кој ви овозможува да ги користите целосниот потенцијал на вашиот SATA III SSD/HDD, спарен со UASP-от домаќин контролер. 3. Овој пренослив, кабел-стил адаптер, го прави лесно да се разменуваат помеѓу хард дискови без да мора да инсталирате на вашиот мемории во едно куќиште, и карактеристики светлина-тежина дизајн без надворешна сила е потребно, за лесно складирање во торба за лаптоп или за носење. 4.Тоа не работа со 3.5" HDD, бидејќи 3.5" HDD бараат 12 V моќност. 5.Овој usb адаптер од sata е совршен за вас да направите резервна копија на датотеките или надградба на вашиот лаптоп хард возачот.Ве молиме Имајте предвид – Ова USB Адаптер од SATA ќе работат само со 2.5" SATA дискови; 3.5"/5.25" дискови не се поддржани.Спецификација за производ : Производ Висина 0.4 во [9 mm] Производот Нето Тежина 1.4 мл [40 g] Производ Ширина 2.0 во [50 mm] Пакет листата : USB 3.0 да Адаптер од SATA Кабел X1, Боја Кутија X1.

Параметри на производот

Product Height 0.4 in [9 mm] :
Product Net Weight 1.4 oz [40 g] :
Product Width 2.0in [50 mm] :
Package list:
USB 3.0 to SATA Adapter Cable X1, :
Color Box X1. :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.