• Обновено
KitchenTour Јапонски Ramen Чинии 4 пакет - Керамички Глупак Чаши сет од 4 - 30oz Голем Капацитет Длабок Порцелански Житни Чаши за јзо,udon,ориз,овес - Црна и Сина

KitchenTour Јапонски Ramen Чинии 4 пакет - Керамички Глупак Чаши сет од 4 - 30oz Голем Капацитет Длабок Порцелански

Оценката:
DEN 1007.76

Тековен
Во магацинот.

Модерен и Класичен Фузија : Црно на сина боја шема.Едноставна и да изгледа добро.Направени од порцелан вашиот секојдневен живот во длабочината на концизен дизајн, совршено одговара на вашата постоечка dinnerware и кујна стил.Неочекувано Длабоки Чинии : 3.5 Инчи во висина е подлабоко од повеќето чинии, може да се стави целосна дел од храната во нив и има многу простор лево, не треба да бидат загрижени за одлевање на топла супа.Совршен за житарки, салата, супа, ramen, закуски, ролни, чили, ориз, мешано овошје, сладолед, sundaes, taco салати, тестенини, пире од компири, сос, замрзнати вечера, брз кутија оброци, или други јадења ви се допаѓа.Препорачуваме за Јзо супа и другите Азиски јадења.КВАЛИТЕТОТ РАБОТИ ЗА ВАС : Секој Kitchen Tour супа чинии се направени на премиум храна-одделение порцелански( Нема штетни пластика, кадмиум или Олово.Никогаш не грижи се за штетните материи од нутриенти во вашиот храна.) .Која ја задржува топлината и, е естетски pleasing Made со солидна порцелан, исто така, значи дека ќе можат да ги користат во микробранова печка!Машина за миење садови безбедно, исто така се вклопуваат во рерна и замрзнувач голема.Лесен за Чистење : површината на Kitchen Tour житни чинии супа е мазна поради совршен висока густина стаклен слој, само фрли во врвот решетката на машина за миење садови или чистење со рака едноставно.Одличен Kinki Идеја : Нашата амбалажа се користи со најдобрите EPE пени да се осигура безбедноста во транзит, овие чинии ќе пристигне во вашата страна безбедно.Тоа исто така може да се користи како housewarming, свадба, и празник подароци.Се надеваме дека ќе може да ги сподели среќата со вашето семејство, колеги, пријатели преку нашите керамички чаши.Чинии се наменети за издржување на несакани јадења, житарки, или мезе делови од супа или салата се премногу мали за да ги собере сите тестенини, toppings, и супа за доделување на ramen, додека мешање чинии или салата чинии се премногу големи.Овие добра ramen сад се доволно големи за да имаат некои празниот простор на врвот дури и кога се полни, така што ќе се избегне јавните и одлевање супа насекаде како јадете.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.