• Обновено
Safe Звук Личен Аларм, самоодбрана Сирената, Лична Безбедност Аларм Keychain Итни Безбедност Аларм со СОС LED Светла за Жени, Мажи, Деца, Стари лица

Safe Звук Личен Аларм, самоодбрана Сирената, Лична Безбедност Аларм Keychain Итни Безбедност Аларм со СОС LED

Оценката:
DEN 478.80

Тековен
Во магацинот.

【ЗАДРЖИ ОПАСНОСТ ДАЛЕКУ】 Дали ви е страв за џогирање рано наутро или доцна во ноќта?Дали сте загрижени од вашиот тинејџер на партијата доцна, или само да се зборува доцна во ноќта прошетка?Дали вие се грижите за вашите постари од несреќата?Тогаш ви треба самоодбрана сирената за да ги заштити.Со сирената кој може да се јавите за помош во период кога се соочуваат со опасност, а исто така може да се добие време за да избега. 【Се ПОВЛЕЧЕ И АЛАРМ】 совршен за одбрана сирената за да се спречи киднапирање на деца и млади, лесно да се повлече pin, едноставен и лесен, и да го добиете најбрзо ви помогнат кога сте во опасност.Нема потреба да се грижите за алармот да се биде прекината!. 【ПОГОДЕН ЗА СЕКОГО】 Тоа може да се користи од страна на децата кога тие се оди дома сам, од страна на жените кои се надвор во текот на ноќта или живеат сами, со постари кои се паѓа или одеднаш на болест, со некој средби лична закана, се чувствува несигурно, или итен медицински случај, тие треба личен аларм!Одличен подарок за родители, деца, љубовници, пријатели.Без месечна претплата!. 【МОЌНА И ЕФИКАСНА ОДБРАНА】 СОС strobe светлина, може да го привлече вниманието на луѓето околу себе, 130 DB висока аларм може да достигне до 1000 ft.Воено-Одделение за Издржливост, тоа може да функционира нормално во дождливите денови на кризата. 【ЛЕСНО ДА се НОСАТ И КОРИСТАТ】 Тоа е мал и уникатно дизајнирани.Можете да добиете бесплатен кука, алармот може лесно да се придава на ранци, чанти, копчиња, purses, или појаси.Тоа е секогаш при рака за да се повлече на алармот во време кога се судрите со опасност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.