• Обновено
Дигитални Abbe Рефрактометар Автоматско Оптички Инструменти со Индекс на Рефракција ND 1.3000-1.7000 Brix 0-95% WYA-2S

Дигитални Abbe Рефрактометар Автоматско Оптички Инструменти со Индекс на Рефракција ND 1.3000-1.7000 Brix 0-95%

Оценката:
DEN 8880.00

Тековен
Во магацинот.

Мерење на индекс на рефракција се снаоѓаат на транспарентен или проѕирен течни и цврсти материи.Мерење на Brix на шеќер решение.Визуелна цел и LCD дисплеј RS232. Автоматска корекција на ефектот на температурата на Brix.Призмата направени од хард стакло.Се утврди индекс на рефракција n D просек, дисперзија (нф-n C) на течности или материи и дел од масата на суви материи во водни шеќер решенија, што е, Brix.Тоа може да се користи во шеќер, фармацевтски, пијалоци, нафта, храна, хемиската индустрија производство, научни истражувања и настава одделенија Детекција и анализа.Таа донесува визуелна цел, дигитален дисплеј читање, и температурата на грешките при мерење на чекан.WYA-2 S дигитални Abbe рефрактометар има стандард за печатење интерфејс, кој може да се печати на податоци директно.Техничка Спецификација Мерен опсег : индекс на Рефракција n D : 1.3000-1.7000 Растворени цврсти Материи Brix : 0-95% Точност : индекс на Рефракција n D : 0.0002 Растворени цврсти Материи Brix : : 0.1% Температура Опсег (Min. 0.1°C) : 0-50°C Коригирање спектар на Brix наспроти температура : 15-45°C Употреба температура спектар : на собна температура до 35°C Тежина (Бруто) : 12 кг Севкупно Димензии : 370mm X240mm X470mm Карактеристики 1. Мерење на индекс на рефракција се снаоѓаат на транспарентен или проѕирен течни и цврсти материи. 2. Мерење на Brix на шеќер решение. 3. Визуелна цел и LCD дисплеј 4. Автоматска корекција на ефектот на температурата на Brix. 5. Призмата направени од хард стакло 6. RS232.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.