• Обновено
Saniplus Ракавици Twinpack 2x500 компјутери

Saniplus Ракавици Twinpack 2x500 компјутери

Оценката:
DEN 597.60

Тековен
Во магацинот.

Транспарентен HDPE, 100% Латекс на Free/Прав Слободни/BPA Free.Мулти-Цел [ Храна Првично, Индустриски, Чистење, Салон, Градинарство, Санитарни&Дневни Задачи и повеќе ].Светло&Трајни, Една Големина Одговара на Повеќето, Лесно да се носат и полетување.Економичен избор за користење на расположливиот ракавица.Безбедно да се користи во контакт со храната.Производ : SANIPLUS Располагање Ракавици , 500 компјутери по кутија Полиетилен располагање ракавици , 500 компјутери по кутија BPA FREE/ЛАТЕКС СЛОБОДНИ/копче за СЛОБОДНИ Полиетилен е издржлива, па тоа е подолготраен кога се изложени на елементите во споредба со другите.Дизајниран да се вклопуваат во повеќето рака големина , лесно да се носат и полетување ,имајќи ги вашите раце чисти и не се грижи за добивање храна под ноктите.Совршено се користи за подготовка на храна , индустриски работа , beaty&салон , чистење , садење слика и многу повеќе и да се намали можно кога ракување со храна при ракување валкани или мрсна предмети.Еко-пријателски : Добра работа е се користи на ракавици може да се рециклираат.Saniplus Diaposable Ракавици се дизајнирани со Висока Густина Полиетилен (HDPE) да биде најмногу економски решение за храна услуги на секојдневните задачи за чување на вашите раце и хигиенски од неуредна работа низ дома и на работа, Како да го користите : еднократна употреба само и да ги чува на собна температура, подалеку од директна сончева светлина, бебе и дете.Да се избегне контакт со пламен Претпазливост : Престанете да го користите ако има некој се јавува нервоза кај некои луѓе.Ако реакција е искусен, го прекине употребата и да се консултираат со лекар.Не се за медицинска употреба.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.