• Обновено
HOKA ЕДЕН Mens Бонди 6 Работи за Чевли

HOKA ЕДЕН Mens Бонди 6 Работи за Чевли

Оценката:
DEN 3118.80

Тековен
Во магацинот.

Мажите Hoka Еден Бонди 6 Работи Чевли машки Обувки играта-промена Бонди семејството нова понуда е најмногу cushioned чевли во HOKA ЕДЕН е патот-за чевли поставата.Ние сме дополнително подобрена, мазни, избалансирани возење доставени од страна на full-ЕВА midsole, удобно и дише горните, и нашата Мета-Рокер технологија.Ова обезбедува во согласност возење за сите растојанија.На Бонди 6 ќе ве однесе далеку и широко во удобноста.Заврши својата удобност цели со додавање на табани кои се специјално дизајнирани за водење, како Superfeet се КАНДИДИРА Удобност Max Табани и Superfeet се КАНДИДИРА Удобност Тенка Табани.Детали за производот Најдобро За : Површина : Патот, спортски сали, Станови Категорија : Неутрален Cushioned - Наменет за тркачите кои имаат повисоко ниво, повеќе стабилна лак кој не pronate претерано(тркалаат кон внатре) или може дури и да supinate(тркалаат нанадвор).Неутрален Cushioned чевли нудат многу малку или воопшто не структура или pronation поддршка и се генерално пофлексибилен отколку стабилност чевли.Тркачи кои бараат неутрален чевли имаат тенденција да се забележи повеќе прекумерно абење на латералниот(надвор) страна на стапалата на нивните трчање.Неутрален чевли може да варира од лесен и минимални амортизирање на максимални нивоа на амортизирање во зависност од потребите и склоностите на тркач.Тркачи со висок/стабилен сводови имаат тенденција да се забележи болка од надвор(латерална страна) на нивните shins и нозе, и, исто така, може битка plantar fasciitis ако не носи неутрален cushioned чевли.Придобивки Вклучуваат : Beveled пета дизајниран за непречено транзиција и зголемена издржливост Редизајниран гумени outsole ја намалува телесната тежина, додека оптимизирање на издржливост Отворен, конструиран мрежа изградба за да се оптимизира breathability и comfor Спецификации : Тежина : 10.9 оз Пета-да-Пети Офсет : 4 mm Стил : 1019269-ASGY.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.