• Обновено
iFlight GOCam-PM-G3 4K FPV Акција Камера за iFlight FPV Cinewhoop Летало

iFlight GOCam-PM-G3 4K FPV Акција Камера за iFlight FPV Cinewhoop Летало

Оценката:
DEN 4296.00

Тековен
Во магацинот.

i Flight GOCam-PM-G3 Акција Камера наменета за Cine Whoops и сите други мали или големи FPV quads дека може да носи камера.GOCam-G3 може да снима до 4 K 60 FPS видео со Flow State Стабилизација.Мали димензии и мала тежина (37g без батерија).UART комуникациски интерфејс; Контрола на вашиот cam преку вашиот лет контролер.Exchangeable леќа заштитник; Транспарентно и се СНАОЃААТ на филтри вклучени во пакетот.Воведување на i Flight GOCam-PM-G3 Акција Камерата.дизајниран за Cine Whoops и сите други мали или големи FPV quads дека може да носи камера.GOCam-G3 internals се базира на insta360 електроника која може да снима до 4 K 60 FPS видео со Flow State Стабилизација.Поддржува до 4 K/60 FPS.Flow State Стабилизација (Жиро врз основа стабилизација функција).Мали димензии и мала тежина.Целосна Стан контрола; ги Промените прилагодувањата користејќи го insta360 ЕДЕН R апликација на паметен телефон.UART комуникациски интерфејс; Контрола на вашиот cam преку вашиот лет контролер.Exchangeable леќа заштитник; Транспарентно и се СНАОЃААТ на филтри вклучени во пакетот.Видео резолуција : 4000x3000@24/25/30/60fps,3840x2160@24/25/30/60fps,2720x1530@24/25/30/60/100fps,1920x1080@24/25/30/60/120/200fps.ISO : 100/200/400/800/1600. Бленда : F2.8. Видео : Нормален видео, HDR видео време застаруваат фотографија, Time Shift мобилен телефон време застаруваат видео;.Управата за стабилизација на владата (користите Insta360 App/Студио или поддржани plug-in-извоз да се постигне Flow State Стабилизација).Видео кодирање : H. 264 / H. 265. Видео максимална бит стапка : 100 Mbps.Bluetooth : BLE4.0. Wi-Fi : 5 G (стандарден опсег е за 2м).Влезен Напон : 6 V - 27 V (2-6 S).Микро SD картичка : препорачана UHS-I V30 и погоре, ex FAT (FAT64) формат (максимален капацитет на складирање 1 T).Работна температура : -20°C ~ 40°C. Видео формат : Insv (извоз преку СТАН или Студио), Mp4. *На 1.2.16 фирмверот и подоцнежните верзии на firmware-от се прилагоди на оригиналниот INSV формат MP4 формат.името на датотеката на податоци мора да бидат означени со "PRO_", и протокот стабилизација ефект се извезува преку СТАН или Студио. 1 x i Flight GOCam-PM-G3 Акција Камера. 1 x БЕК адаптер кабел. 1 x Транспарентен УВ филтер. 1 x ND8 филтер. 1 x ND16 fliter. 1 x ND32 filiter. 1 x Камера TPU планината. 1 x Прирачник за Корисникот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.