• Обновено
4K Летало HD Камера Profissional РК UAV Хеликоптери GPS, WiFi Brushless Мотор беспилотни Летала 3-Axis Gimbal Стабилизатор Quadcopter

4K Летало HD Камера Profissional РК UAV Хеликоптери GPS, WiFi Brushless Мотор беспилотни Летала 3-Axis Gimbal

Оценката:
DEN 6877.20

Тековен
Во магацинот.

Авионот усвојува 2.4 G фреквенција, далечински управувач растојание е долг, и работата е чувствителна.Овој производ може да се реализира општата четири‑насочно функции (растечки, опаѓачки, вртење на лево, вртење десно; напред, назад, лево и десно функции) преку далечинскиот управувач.Поддршка едно‑копче за полетување/слетување, со еден клуч да се врати дома, GPS следат, VR режим, траекторијата лета, фиксна точка опкружуваат, ниско‑енергетски да се вратат дома, и да се врати дома без да се сигнал.Содржи камера, поддржува geste фото/видео и MV снимање функции. 5 G мрежа, WIFI, добри перформанси, сигурен.Spercification : Материјал : Метал,Plastic Color : Black Motor : Brushless Motor Transmitter Режимот на Чекање 2 (лева рака гас)График брзина на пренос : 5 G WIFI (Забелешка : 4 G мобилни телефони може да connenct на летало.)Контрола на Далечина : за 1000m Wifi Слика пренос на далечина:за 300m Flying висина : 120 meters Quadcopter Батерија : 7.6 V 2200m Ah Литиум Battery Controller Батерија : 4 x AAA Батерија (НЕ се Вклучени)Камерата ESC : 90 °Камера широк агол : 110 °Летање Време : околу 20 minutes Charging Време : околу 200 minutes Product Големина на : 35.5*35.5*15.5 CMPackage Големина на : 32*32*20.5 CMCamera : 4 KPhoto пиксели : 3840*2160 PVideo резолуција : 1920*1080 PFlying Средина : 1. Затворен летање : изберете широк место без бариери, животните и луѓето.2. Отворено летање : изберете широк место и сончево ,windless ден.3.Прочитајте го упатството внимателно пред да useing тоа Пакување Листа : 1 x Aircraft2 x Propeller1 x Screwdriver1 x Полнење Cable1 x Работат прирачник 1 x USB Cable1 x Заштитна Маска.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.